Pärnu PM: Fototeenuste turul algab hinnasõda

09. august 2004, 08:18

Pärnus tuleb fototeenuste turul sel nädalal hinnasõda, mis mujal Eesti suurlinnades on juba mõnda aega kestnud.

K-Arvutisalongi ülimadalatele hindadele vastas Pärnu Pilter, mis laseb hinnad esmaspäevast samale tasemele. Samalaadseid hinnaüllatusi plaanivad Pärnu teisedki fototeenuste pakkujad, kirjutab Pärnu Postimees.

Pärnu Pilter OÜ direktor Ahto Meri kinnitas, et esmaspäevast küsib firma ühe pildi tegemise eest sarnaselt K-Arvutisalongiga 1,50 krooni ja filmi ilmutamise eest 15 krooni. Meri väitel on see ühekordne kampaania suve lõpu puhul.

Siiski märkis Meri, et see on Pilteri klientidele mõeldud kampaania, mis pakub soodsa lisavõimaluse: tegemist on filmiilmutuse ja piltide valmistamisega, milleks ei kasutata operaatorit ja ooteaeg on tavalisest pikem - umbes viis päeva.

Kampaania lõppu Meri ei nimetanud, öeldes, et see sõltub sellest, kuidas inimesed kampaania vastu võtavad.

K-Arvutisalongi klienditeenindaja Siiri Einbaumi sõnade järgi on eelnimetatud hind püsiv. 'Kampaania algas juulis ja siiani on kliente vaid juurde tulnud,' märkis ta. 'Meil ilmutatakse tavalist filmi ja teeme ka digifotosid paberkandjal, pildid saab kätte nelja-viie päevaga, sest labor asub Tallinnas.'

Pärnus pakub fototeenust veel neli suuremat firmat. Anu Foto klienditeenindaja Rita Park nentis, et Kaubamajaka filiaalis kehtisid madalad hinnad paar päeva, kuid praegu on tavapärane tasu tagasi.

Port Artur 2s asuva Anu Foto klienditeenindaja Ene Peetersoo ütlust mööda on nende firma esmaspäevast valmis tegema pilte poolteise krooniga, kuid ilmutuse hind jääb 25 krooni.

Karli Foto fotograaf Raili Nurmekivi möönis, et Tallinnas on konkurendid langetanud oma hindu 50 sendi võrra, kuid Pärnu turg on teistsugune.

Karli Foto juhatuse liige Mare Roost otsustas pärast nõupidamist teiste liikmetega, et firma ei ühine selle kampaaniaga, vaid mõtleb ise midagi välja.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing