Nafta hinnalangus pakkus tuge

Raivo Sormunen 18. august 2004, 00:00

Nafta vajus oma reedeselt rekordtasemelt New Yorgi kaubabörsil 1,1%, kuna Venezuelas kukkus läbi president Hugo Chavez vastu korraldatud umbusaldushääletus, mis ähvardas võimalike nafta ekspordikatkestustega. Samuti on Ateena Olümpiamängud alanud tõrgeteta ning see on kahandanud investorite terrorihirmu.

Jaekaubandusgigant Wal Mart Stores teatades et viimase nädala müüginumbrite alusel ollakse augusti müügiprognoosi graafikus. Firma aktsia hind tõusis 1,5% Hiljuti veel pankrotikaitse all viibinud Kmart Holding aktsia hüppas 17%, kuna firma teatas kolmandast järjestikusest kvartalikasumist.

Paljude arvates on aktsiaturgude liikumine tugevalt nafta hinnaliikumisest kinni ehk börside liikumissuuna prognoosimiseks on kõige targem vaadata kütuseturul toimuvat.

Euroopa börsidel oli eile kõige huvitavamas liikumises Soome lennukompanii Finnair, mis oli kella viieks pärastlõunal odavnenud 9,1%, tasemeni 4,77 eurot. Firma keskmine pileti hind langenud võrreldes jaanuariga 25% ning ettevõte kütusekulu võib sel aastal kasvada 50 mln euro võrra. Selle tõttu pole 2004. aastal kasumisse jääda enam võimalik kuigi poolaasta tulemused (kasum 0,09 eurot aktsia kohta) näitasid veel selget kasumitrendi. Euroopa börsidel kindel suund puudus. Ühelt poolt tõusid tehnoloogiasektori aktsiaid, mida lohutas veidi naftahinna kerge hinnalangus. Teisalt ei meeldinud turgudele Saksamaa augusti investorite usaldusindeks, mis näitas viimase kolme kuu jooksul esmakordselt langust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing