Tallinn ootab diagnostikakeskuse aktsiate ostuga

Andres Kärssin 19. august 2004, 00:00

Linnapea Edgar Savisaar ütles eilsel pressikonverentsil, et linnavalitsus tegeleb veel oma seisukoha kujundamisega: ?Usun, et jõuame otsusele enne, kui eelisostu kasutamise võimalus meilt ära kaob.? Tema sõnul pole midagi imelikku, et asi on otsustamata jäänud juba linnavalitsuse kahel istungil.

Tallinna linnavalitsus arutab võimalust osta aktsiad tagasi OÜ-lt Diagnostic Family ja selle ühelt omanikult Janek Ottiselt, kes on abilinnapea Anders Tsahkna sõber. Diagnostikakeskuse uuel ostukonkursil osalemise vastu ilmutasid huvi OÜ Solaron Trade pakkumisega 15?16 miljonit krooni ja AS Letofin 16,9 miljoni krooniga. Viimane firma on ärisidemete kaudu kaudselt seotud Tallinna teise abilinnapea Toomas Vitsutiga.

Vitsut ütles, et vaidlus käib kahe erineva seisukoha vahel. ?Ühelt poolt minu ettepanek, et linn peab rakendama ostueesõigust,? ütles ta. ?Teine seisukoht on see, et lepime sellega, et aktsiad müüdi sõbrahinnaga Ottisele, millega ma nõus pole.?

Tsahkna kommentaari kohaselt on tegemist põhimõttelise vaidlusega. ?Erasektor peab tervishoiumaastikul edasi arenema,? lausus ta, lisades, et on veendunud tehingu kasulikkuses linnale.

Eile teatas huvist diagnostikakeskuse osaluse ostmiseks Kesk- ja Ida-Euroopas enam kui 30 meditsiinikeskust omav Medicover. ASi Medicover Eesti juhataja Tõnu Velti sõnul soovib meditsiinikett osaleda võimalikul enampakkumisel. ?Hinda on täna veel vara öelda, infot on vähe ja mul puudub ülevaade diagnostikakeskuse täpsest seisust, kuid strateegiline huvi ja otsus on olemas,? märkis ta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:40
    Otsi:

    Ava täpsem otsing