Sakala: Turistid ei pääse Soomaaga tutvuma

19. august 2004, 08:07

Viljandimaa turismimagnetit Soomaa rahvusparki saavad vaatama minna ainult autoga huvilised, sest bussid sinna ei vii.

Viljandi maavalitsuse arenguosakonna juhataja Tõnis Kortsu sõnul käib buss Soomaale küll kaks korda nädalas, aga nendelgi kordadel varahommikul ja hilisõhtul, kirjutab Sakala. «Buss sõidab vaid Tipu külani, mitte rahvuspargi külastuskeskuseni. Soomaale sõita soovivatele turistidele pole meil mingit reisipaketti pakkuda,» ütles Korts.

Ka Viljandi turismiinfopunkti töötaja Erge Hanschmidt ei osanud nimetada ühtki reisikorraldajat, kes soovijaid Soomaale viiks.

«Meie anname kaasa info, kuidas sinna minna ja mida vaadata, kuid sõiduk tuleb turistidel endil organiseerida,» nentis Hanschmidt.

Infopunkti töötajad on aidanud turistidel leida jalgratta- või autolaenutusi. «Viljandis on kaks autorendifirmat ja mõned autokauplused, kust on samuti võimalik autot üürida,» teadis Hanschmidt.

Üliõpilastele ja teistele loodushuvilistele võib kolmesajakroonine rendihind, mida auto eest päevas küsitakse, liiga kallis olla.

«Soomaale tahtjate hulgas on aga just palju üliõpilasi, kes tulevad Saksmaalt või Inglismaalt siia, seljakott seljas,» lausus Hanschmidt.

Viljandist Soomaa külastuskeskuseni on 45 kilomeetrit. Soomaal on vaid üks turismitalu ja seega on ööbimisvõimalused kasinad. Et Viljandisse ööbima jõuda, peaks rattalaenaja ühe päevaga läbima vähemalt 90 kilomeetrit. Ka kohapeal ei saa jalgsi rännata, sest vahemaad matkaradade ja vaatamisväärsuste vahel on üsna suured.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing