Hansapank pole Ida-Euroopas ainus

Romet Kreek 25. august 2004, 00:00

Hollandi pank ING alandas Hansapanga aktsia ostusoovituse hoia-soovituseks. Investoritele võib see tähendada punast lippu.

Fundamentaalselt pole pank kehvemaks jäänud, pigem vastupidi, kuid aktsia hind on väga kiiresti tõusnud.

Meenutuseks ? suur osa arenevate turgude fonde ei käsitle Balti riike eraldi regioonina Kesk- ja Ida-Euroopast, vaid osana sellest. Seetõttu pole investoritel sellest probleemi, Hansapanga aktsia on ainus likviidne pangaaktsia Balti riikides.

ING pank soovitab praegu Kesk- ja Ida-Euroopa regioonis osta pangaaktsiatest OTP panga, Komercni ja Erste Banki aktsiat. Seetõttu pole ime, kui mõni fondijuht 200st, kellele ING oma analüüsi saadab, hakkab Hansapanga aktsiat müüma ja paigutama vabanevat raha ostusoovitusega aktsiatesse.

ING soovitus ise on varasemast vähem kasulik, kuna see on dollaripõhine. ING hakkas andma soovitusi nüüd 12 kuu perspektiivis, arvestades prognoositavat USA dollarite põhist absoluuttootlust (aktsia hinna tõus + dividenditootlus).

ING soovituste arvestamine dollaripõhiselt tähendab nüüd kahjuks seda, et meie investoritel on nendest vähem kasu, kuna nüüd tuleb Hansapanga puhul hakata ka prognoosima dollari kursi liikumist. Kindlasti rõõmustab see samm aga dollaripõhiseid investoreid.

ING muutis ka Hansapanga aktsia analüüsimudelit, keskendudes nüüd hinna/kasumi suhtarvu (P/E) asemel hinna/raamatupidamisväärtuse (P/B) suhtarvule. ING ostusoovitus tähendab seda, et aktsia tootlus dollarites oleks suurem kui 15%, müügil vähemalt ?5% ja hoiusoovitus nende kahe vahel.

Pangaaktsia hind langes eile 0,43 protsenti, 108,74 kroonile 25,3 mln kroonise käibega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:40

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing