Suurimat hinnatõusu võiks oodata OTP-lt

Romet Kreek 26. august 2004, 00:00

Hollandi panga ING prognoositud tuleva aasta Kesk- ja Ida-Euroopa pankade aktsiate hinna/raamatupidamisväärtuse (P/B) suhtarve vaadates on Hansapank küllalt kallis.

Peale Poola, Ungari, T?ehhi ja Eesti pankade võib võrdlusest leida ka Austria pangad. Austria pankade soovituste põhjuseks on see, et need pangad on tugevalt Kesk-Euroopas esindatud ja teenivad suure osa kasumist just selles piirkonnas.

Hansapanga tuleva aasta prognoositud P/B suhtarvuks on 2,4, mis tähendaks seda, et aktsia peaks kauplema 2,4kordse raamatupidamisväärtuse juures. Analoogselt Hansapanga aktsiaga ostusoovitused saanud Poola Pekao panga aktsial on vastav suhtarv 2,5, Austria BA-CA (Bank Aurtsia-Creditanstalt) aga kõigest 1,1. Müügisoovituse on saanud vaid Poola panga BPH aktsia, mille suhtarvuks on 2,0. Ostusoovituse saanud pankade vastavateks suhtarvudeks on Austria Erste Bankil 2,0, T?ehhi Komercnil 2,2, Ungari OTP-l 2,3 ja Ungari FHB-l 2,9.

Mida madalam on P/B suhtarv, seda odavamaks aktsiat loetakse. Selleks et suhtarv langeks, peaks aktsia hind langema või firma omakapital võrreldes ettevõtte turuväärtusega suurenema.

Võttes ette ING antud hinnasihid ja eilse pärastlõuna aktsiahinnad, näib ING arvates enim tõusuruumi olevat Ungari OTP aktsial. See aktsia võiks tõusta 12 kuu perspektiivis 17 protsenti.

Ülejäänud pangaaktsiate osas mingit supertõusu ei oodata. Kormercni aktsia võiks tõusta kolm protsenti, Erste Bank neli protsenti, GHP kuus protsenti, Hansapanga aktsia neli protsenti, BA-CA kolm protsenti. Bank BPH aktsialt oodatakse 16protsendist langust, samas suunas võiks Pekao aktsia liikuda 11 protsenti.

Eilne börsipäev oli igati omapärane. Aktsiatehinguid tehti vaid kahe liideraktsiaga. Hansapanga aktsia, mis päeva sees oli aeg-ajalt miinuses, sulgus suure käibe juures üleeilsel sulgemistasemel.

Eesti Telelomi aktsia hind tõusis 0,29 protsenti, 19,21 kroonile.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing