Pärnu PM: Tules hävis sadakond tonni vilja

31. august 2004, 08:04

Sauga vallas Nurme külas elava agronoomi Eduard Jaanseni teraviljakuivati põles üleeile maani maha, tuli hävitas ligi 100 tonni vilja.

Kuivati süttis pühapäeva õhtul, kui Sauga valla Eedu-Enno talu peremees Eduard Jaansen töötas hoonetest eemal kartulipõllul ning perenaine Valli Jaansen oli Pärnusse sõitnud, kirjutab Pärnu Postimees.

Seda, et talus tulekahju lahti, mõistis peremees siis, kui taluõuele ehitatud kuivati oli lausleekides ja tulekuma põllule paistis.

Päästeamet sai tulekahjust teate kell 21.47 ja jõudis Pärnust Sauga valda kahjutuld kustutama ligikaudu 20 minutit pärast väljakutset. Päästetöötajad surusid tule maha, kuid hoonet ega seal olnud 100 tonni jagu vilja polnud võimalik päästa.

Tulekahju kustutamisel sai kergelt vigastada üks päästjatest, kuna tema läheduses lõhkes kuivati lähedal olnud atsetüleeniballoon, mille purustatud korpuse leidsid päästetöötajad ligi poolesaja meetri kauguselt lõhkemispaigast.

'See mees on õnnesärgis sündinud,' iseloomustas komandopealik juhtunut, lisades, et Sirenevil on edaspidi põhjust kahel korral aastas sünnipäeva pidada.

'Olin tänavu täitnud kõik tuletõrje poolt kuivatile tehtud ettekirjutused ja plaanisin pärast kiire sügishooaja lõppu hakata kuivati kindlustusasju ajama, aga nüüd põles see maha,' rääkis murest vaevatud Eduard Jaansen eile.

Jaansen lisas, et pika agronoomikarjääri jooksul pole ta pidanud nägema ühegi teraviljakuivati mahapõlemist, ehkki töötas aastaid Pärnumaa peaagronoomina.

Jaansen ütles, et vilja hävis tules 200 000 krooni eest, kuid kui arvestada, mis hävinud kuivati asemele uue ehitamine maksma läheb, küünib kahju üle miljoni krooni.

Taimekasvatusest ei kavatse Jaansen selle tulekahju pärast loobuda, ehkki tulevaks aastaks kavandatud äriplaan läks koos kuivatiga oma teed.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing