Uus euronumber ülevaatust ei mõjuta

ÄP 03. september 2004, 00:00

ARKi tehnoosakonna tehnoülevaatuse talituse peaspetsialist Ahto Veiksaar tunnistas, et ehkki käimas on aktiivne euronumbrimärkide taotlemise periood, teeb enamik sõidukiomanikke siiski lihtsalt dublikaadi, mille numbrikombinatsioon jääb samaks. Tehnoülevaatuse aeg sellisel juhul ei muutu.

Kui aga keegi on otsustanud maksta kaks korda rohkem ja taotleda täiesti uut numbrit, peab ta tänavu minema ülevaatusele ikkagi sel kuul, mis on märgitud auto tehnilisse passi. Järgmise ülevaatuse aeg märgitakse aga juba vastavalt uue numbrimärgi viimasele numbrile.

Seega võib äärmuslikel juhtudel ulatuda eri vanusega sõidukite tehnoülevaatuse vahemik neljast kuust kuni nelja aastani. Kui näiteks üle 10 aasta vanuse auto vana numbrimärgi viimane number oli 0 (detsember) ja uus registrimärk lõppeb 2ga, siis peab ta minema uuele ülevaatusele juba nelja kuu pärast ehk järgmise aasta aprillis.

Ehkki seaduse järgi peavad enam kui 10 aasta vanused autod läbima tehnoülevaatuse üks kord 12 kuu jooksul, on siingi üks erand. Nimelt kui uus numbrimärk lõppeb numbriga 1 (märts) ja vana numbri järgi oli ülevaatuse aeg detsembris, peab omanik minema järgmisele ülevaatusele alles aasta ja kolme kuu pärast. Sel lihtsal põhjusel, et ülevaatus loetakse läbituks ka kuni kolm kuud enne õiget ülevaatuse aega, ehk sellisel juhul saab korraga tehtud nii selle kui ka järgmise aasta ülevaatus.

Seevastu uue auto omanik võib ülevaatusel käimata läbi ajada isegi kuni neli aastat. Uued sõiduautod (v.a alarm- ja õppesõidukid ning taksod) tuleb esitada ülevaatusele 12 kuu jooksul vastavalt numbrimärgi viimasele numbrile, kui esmaregistreerimisest on möödunud 36 kuud ehk kolm aastat. Seega, kui inimene ostab auto 1. septembril 2004 ja selle registreerimismärgi viimaseks numbriks satub 6, peab ta ülevaatusele minema alles hiljemalt 2008. aasta 31. augustil.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing