Gea Velthut-Sokka • 5. september 2004 • 1 min
Jaga lugu:

Viljar Jaamu ostis Peoleo hotelli

?Kaalusin päris kaua, kas see on hea investeering, küsisin veel mitmelt poolt nõu ja lõpuks otsustasin ära,? ütles Peoleo oma firma Laurell Investmentsi kaudu ostnud Jaamu.

Ta ei öelnud, kui palju hotell maksis. Ka ei kommenteerinud ta planeeritavate investeeringute suurust. ?Ma ei sooviks detailidesse laskuda,? jäi ärimees napisõnaliseks.

Jaamu sõnul on tal hotelliga suured plaanid. Kõigepealt tuleb olemasolev hotell remontida ja kohandada tänapäevaseks majutusasutuseks, pisiremondid juba käivad. Karavaniparkla kohale tahab ta aga ehitada uue hoone, lisaks laiendada olemasolevaid.

?Vilju näeb paari aasta pärast. Ja eks kõik sõltub ka, kuidas lähevad läbirääkimised pankadega,? ütles ta. ?Aga olen arvestanud, et raha sinna sisse panna tuleb.?

Jaamu kinnitusel on tegemist pikaajalise investeeringuga ning plaani hotell üles klopsida, kasumit teenima panna ja siis kasudega maha müüa tal ei ole. ?See on arendustegevusena mõeldud,? lisas ta.

Peoleo hotell oli väliseestlase Lembit Sootsi esimene projekt Eestis, millest kasvas välja terve toitlustuskontsern.

2000. aastal kuulutati välja ASi Soots Restoranid pankrot ning restoranide keti võtsid üle ettevõtet saneerima kutsutud Saksa Auto juhid Erki Aavik ja Raul Normak. Uued omanikud refinantseerisid Hansapanga laene Sampo Pangast saadud rahaga ja raskuste tekkimisel müüsid hotelli pangale.

Sampo Pank ei soovinud hotelli müüki kommenteerida.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt