Kortermaju rajatakse Tallinnast eemale

Enn Tosso 13. september 2004, 00:00

Harjumaale Tallinna lähistele on mitmesse kohta hakatud kortermaju rajama. Näiteks rekonstrueerib Rime Kinnisvara Tallinnast 12 kilomeetri kaugusel Luige asulas 1970ndatel aastatel ehitatud kultuurimaja, kuhu tuleb 19 korterit ja ridaelamuboksi suurusega 60,7?123,9 m². Tegemist on Eestis ühe esimese juhuga, kus endisesse avalikku hoonesse rajatakse korterid, mistõttu tulemus on üsna eripärane ning vajab harjumist.

Kuna tegemist on endise kultuurimaja avarate saalide ja kontoritega, siis on tulevaste korterite juures kõige tähelepanuväärsemad kõrged, üle neljameetrised laed ning väga avarad aknad. Iga korteri juurde kuulub ka oma maalapp maja ees suurusega 96?237 m² või katuseterrass.

Korterid müüakse karbina ning arendaja siseviimistlust ei paku. Paika on pandud vaid korteri välisuksed ja aknad ning terrasside uksed.

Korterikarbi ruutmeetrihinnad algavad 8000 kroonist. Valmis korteri saab seega sõltuvalt viimistluse tasemest ligikaudu 11 000?13 000 krooni eest ruutmeetri kohta. 75ruutmeetrise kahetoalise korteri hinnaks kujuneb seega umbes miljon krooni.

Rime Kinnisvara maakleri Ahti Oksa sõnul ongi hoone peamiseks eeliseks just kõrged laed ning asjaolu, et igal korteri juurde kuulub oma maatükk või terrass. Tema sõnul on huvi omapärase kortermaja vastu üsna kõrge: üheksateistkümnest korterist on üksteist ostja leidnud.

Pindi Kinnisvara turundusjuhi Ulvi Vikati sõnul on linnast eemale ehitamine saanud trendiks ja põhjendus sellele lihtne ? linn kasvab. ?Kuigi halduspiiridest väljutakse, on sisuliselt siiski tegemist linna laienemisega. Linna piiride sees asuvad arendustegevuseks sobivad krundid on enamasti juba nii-öelda kasutuses,? sõnab Vikat.

Tema sõnul on uusi maju võimalik ehitada vanade asemele, aga see tähendab arendaja jaoks automaatselt kõrgemaid kulusid. ?Lisaks võtab näiteks Tallinna linna alal detailplaneeringu menetlemine märksa pikema aja, mis pikendab projekti kestvust. Ka maa on väljaspool Tallinna enamasti odavam,? sõnab ta. Luige korter-ridaelamute projekti kommenteerides väidab Vikat, et selles piirkonnas on mõistlik väiksemas mahus arendusprojektide ettevõtmine.

?Suuremate projektidega võib aga tekkida raskusi müügiga, kuna piirkond ei ole lihtsalt populaarne,? hindab ta. Tema sõnutsi võib sellel suunal teede läbilaskvus liiklusprobleeme tekitada.

?Projekt ise on üsna üsna tüüpiline nagu enamik ridaelamute ehitusi. Mõnevõrra erinev viimase aja pakkumistest on ehk see, et kortereid müüakse ilma siseviimistlusteta,? räägib ta.

Arco Vara müüb Haapsalus linna üht esimest arendusprojekti vanalinnas aadressil Karja 11, teatab ettevõte. Peatänava ääres valmib kolmekordne hoone vaatega Haapsalu piiskopilinnusele, kus esimesel korrusel kaks büroopinda ning teisel ja kolmandal korrusel läbi kahe korruse rõdudega korterid.

Samuti müüb Arco Vara Pärnus Ülejõe linnaosas Tulika tänaval uut 27 korteriga elamut.

valik väljaspoole Tallinna kerkivaid kortermaju

Allikas: Äripäev, Rime Kinnisvara, Arco Vara

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:43
    Otsi:

    Ava täpsem otsing