Ansip: hakkan ministriks, kuigi see pole popp amet

13. september 2004, 12:29

Täna Reformierakonna poolt majandusministriks esitatud Andrus Ansip tõdeb, et tegemist pole populaarse ametiga, kuid võtab sellest hoolimata väljakutse vastu.

<b>Kas oli raske nõustuda pakutud ministrikohaga?</b>

Ega see kerge polnud. On osad ministeeriumid kuhu erakond oma juhte heal meelel ei paiguta. Majandusministeerium on suhteliselt probleemiderohke ja suudab probleemiderohkuselt võistelda ainult sotsiaalministeeriumiga. Nendest ministeeriumitest erakonnad tavaliselt hoiduvad.
Kuid see pole sugugi nii, et peaks valima endale kerge ameti. Kui amet on kerge hakatakse rohkem mõtlema sellele, kuidas mingist võimalikust raskusest hoiduda. Põgenetakse võimalikest lahingutest. Kui probleeme on palju ei jää muud üle kui otsast pihta hakata.

<b>Millal sündis otsus, panna linnapea amet maha ja võtta vastu ministrikoht?</b>

Täna, koos erakonnakaaslastega juhatuse koosolekul. Päev varem kindlat otsust polnud. On ju teada, et tegemist pole ohtralt populaarsust tõotava ametiga.

<b>Tartu linnapeana olite Te populaarne.</b>

Kui ma kuus aastat tagasi linnapeana alustasin, siis oli ka seal küllalt palju lahendamata probleeme. Lihtsalt asusime neid lahendama ja kukkus hästi välja. Loodan sedasama ka majandusministri ametilt.

<b>Mis on need esimesed asjad millega ministriametis alustate?</b>

Praamiliikluse korraldamine. Ei saa alustada tühjalt kohalt ja uut puhast lehte keerata. Kõik varasemad süüdistused, halvasti ütlemised jäävad minevikku. Läbirääkimised saavad nüüd konstruktiivsemalt jätkuda ja emotsioone on nüüd kindlasti vähem, kui neid oli nädal tagasi.

<b>Milliseks peaks kujunema praamiliiklus?</b>

Mul oleks mõistlik kõigepealt süveneda detailidesse ja tutvuda seniste positsioonidega, mida mõlemad pooled on esitanud ja alles seejärel hakata kommenteerima. Ei tahaks praegu hakata õli tulle valama, enne kui läbirääkimised minu osalusel pole alanud.

<b>Mis on praamiliikluse kõrval teine kiiret lahendust nõudev probleem?</b>

Elektrienergia hinnatõusu probleem pole poolteist aasta kuhugi nihkunud. Samas teame, et tarnekindlusega on energial halvad lood ja elektrikatkestused on väga tavalised.
Eesti Energia vajab täiendavaid investeeringuid. Ka ampritasu on pikka aega olnud teema. Kiire otsuse langetamine oleks hea, nii Eesti Energiale kui kõigile tarbijatele. Teadmatus rõhub, kui teaks kas tuleb või ei oleks mõlemal poole lihtsam.

<b>Kuidas hindate, kas koalitsioonipartnerid toetavad Teid?</b>

ResPublica toetab. Olen rääkinud ka Villu Reiljaniga ning ka sealt poolt on toetus olemas. Aga eks need toetused abstraktselt on väga kerged tulema, aga kuidas toetused konkreetsetes detailides välja näevad seda saab näha

<b>Kellelt ootate kõige suuremat toetust ja abi uuel ametikoha?</b>

Olen kindel, et ministeerium on komplekteeritud hea kaadriga ja mul pole põhjust arvata, et sealtpoolt tuge ei tule. Ülejäänus sõltub kõik sellest millele toetust küsitakse.

<b>Kas Te kolite Tallinnasse?</b>

Minu kodu jääb Tartusse, seal on minu sõbrad, tuttavad. Abikaasa töötab Tartus. Kaks vanemat last küll juba töötavad Tallinnas, kuid kolmas läks alles esimesse klassi ja jääb Tartusse. Tallinnasse kavatsen soetada ühe poissmehe korteri.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing