Võrumaa Teataja: Võru vee-ettevõttes avastati suur kasum

20. september 2004, 08:40

Võru lükkas vee hinna tõusu arutamise tulevikku, sest ootamatult selgus, et ASil Võru Vesi on ligi seitse miljonit krooni jaotamata kasumit.

Ettevõte on aga põhjendanud tariifide tõstmise vajadust just kasumi puudumisega. Ettevõttes tehakse erikontroll, kirjutab Võrumaa Teataja.

?Komisjon ei saanud selget ülevaadet majandusnäitajatest, millele tuginedes soovitakse hinda tõsta,? ütles Võru linnavolikogu majanduskomisjon esimees Roland Lust.

Tema sõnul on ASi Võru Vesi bilansis kohta tekkinud küsimused, mida ettevõtte uus juhtkond ei oska seletada.

?Paberil tundub, et ettevõttel läheb väga hästi, aga tegelikult see nii ei ole,? jätkas Lust.

Nõnda selgus, et veefirmal on aastate jooksul kogunenud jaotamata kasumit 6,9 miljonit krooni. ?Millisel kujul see seitse miljonit on, kas seifis või mujal, see on selgusetu. Me ei tea, kus on raha,? ütles Lust.

Ta ei ütle, et raha oleks kadunud. ?Ei saa väita, et raha oleks kadunud, ta võib kuskil ridadel peidus olla,? kinnitas Lust.

Samuti ei saa väita, et ASi Võru Vesi raamatupidamises oleks mingil ajal seadust rikutud. ?Osav kosmeetik oskab ka viiekümneaastasele daamile kolmekümneaastase välimuse anda,? ütles Lust. ?Tegelikult peab see raha tahkel või vedelal moel kuskil olema,? lisas ta.

Praegu seisab raha ettevõtte bilansis jaotamata kasumina, kuid just kasumi puudumisele viidates põhjendas ASi Võru Vesi juhatuse esimees Jüri Kaver nädal tagasi vajadust vee hinda tõsta.

?Kasum on ainult paberil,? kinnitas Kaver eile. Tema sõnul on varasematel aastatel numbritega mängitud, et näidata ettevõtte seisu paremana, kui see tegelikult on.

Sel nädalal alustab linnavalitsus ettevõttes erikontrolli, et raamatupidamises selgust saada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing