Kuhu meil kiiret?

Tõnu Tramm 22. september 2004, 00:00

Tartumaal sai möödunud nädalal surma kolm noort inimest. Põhjuseks arutu kihutamine ja purjus pea. Võta sa nüüd kinni, kumb rohkem, igatahes on kindel see, et kui poleks olnud sellist kiirust, poleks olnud tagajärjed nii traagilised.

Äripäeva tehtud katsetus näitas, et kihutamine ei too erilist tulu, küll aga arvestatava kulu nii närvirakkude kui ka mõttetult raisatud kütuse näol. Rääkimata sellest, et igasugune kiiruseületamine ja möödasõit sisaldab endas potentsiaalset avariiohtu. Keskmiselt 10 minutit ajavõitu 100 km kohta, kas selle kõigega kaasnev risk tasub end ikka ära? Arvan, et mitte. Pigem minna õhtul 10 minutit varem magama, et hommikul sama palju varem tõusta ja varuda sõitmiseks veidi rohkem aega.

Eriti palju on tänu rahulikule sõidustiilile võimalik kokku hoida kütust just linnas, kuid tuleb aduda, et alati ei pruugi see olla rakendatav. Näiteks Tallinnas elav inimene, kes sõidab peaasjalikult hommikul tööle ja õhtul koju, istub niikuinii suure osa aja ummikutes ning seal on säästlikult sõitmise oskusest suhteliselt vähe kasu.

Kui aga nädalavahetusel läheb maale suvilasse sõiduks, soovitan soojalt korrata sama testi, mille leiate tänasest lehest. Tulemus võib olla eneselegi üllatav.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:45

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing