Elcoteq otsib kolmesadat hooajatöölist

Andris Feldmanis 24. september 2004, 00:00

Hooajatöölistele, keda vajatakse seoses jõulueelse tootmise kõrgperioodiga, pakutakse soodustusena ettevõtte poolt transporti ja elukohta. Lepingud sõlmitakse ajutiste töötajatega kuni aasta lõpuni. Tegemist on peamiselt liinitöölistega.

Kõrgperioodil peaks töötama Elcoteqis umbes 200?300 inimest rohkem kui tavaliselt ehk üle 3500 inimese. Alates aasta algusest on Elcoteq palganud üle 900 uue töötaja.

Suuremat probleemi Elcoteq Tallinna personalijuht Agnes Hansen kolmesaja inimese leidmisel ei näe. ?Muidugi on see võimalik,? kinnitas ta. ?Eestis on piirkonniti tööpuudus väga suur, samuti on ettevõtteid, mis praegu oma töötajaid koondavad.?

Vajadust otsida tööjõudu väljaspool Tallinna põhjendas Hansen sellega, et Elcoteq on sel aastal juba üle 900 töökoha komplekteerinud. ?Ühel hetkel lõpeb vajalik tööjõud otsa,? sõnas ta.

Selleks, et inimesi oleks mõtet Tallinnast väljastpoolt tuua, peaks neid tulema ühest piirkonnast umbes 10?20.

Seni on leitud näiteks 29 inimest Jõhvist, kes on koolituse läbinud ja valmis tööle minema.

Jõhvi linnapea Aavo Keerme sõnul on aga ka Jõhvis tegu pigem tööjõu puudusega. ?Ma kardan, et siit töötajate leidmine saab olema raske,? sõnas ta. Elcoteqi värbamisplaane ta kommenteerida ei osanud.

Eelmisel laupäeval toimus teine Elcoteqi infopäev Loksal. Kohale tuli huvilisi umbes kümne ringis, sama palju oli inimesi ka eelmisel infopäeval. ?Meilt tulid mõned üksikud huvitatud, aga need pole ka ju kindlad minejad,? lausus Loksa linnavalitsuse sotsiaaltöö vanemspetsialist Tiina Murdvee. Tema sõnul on Loksal probleemiks eriti naiste töötus.

Hansen oli positiivsemalt meelestatud, öeldes, et huvi oli Loksal olemas ja need inimesed, kes kohale tulid, olid küll väga huvitatud.

Töötajate leidmiseks on Elcoteq ühendust võtnud ka Kreenholmi tehasega Narvas, kust on sel aastal koondatud sadu inimesi. Juba praegu käib Narvast Elcoteqis tööl hulk naisi.

Hanseni sõnul on kodust eemal töötamine paljudele raske. ?Inimesed on harjunud, et töökoht on kodule lähedal,? lisas ta. Samuti on harjumatu vahetustes töötamine. Elcoteqis töötatakse nii hommikuses, õhtuses kui ka öises vahetuses.

Pärast hooajatöö lõppemist on võimalik, et mõnele uuele töötajale pakutakse ka pikemat lepingut. ?Aga siis räägime juba teistsugustest tingimustest,? lisas Hansen, viidates hooajatööliste transpordi- ja majutussoodustustele.

Elcoteqi Tallinna peadirektori Risto Gaggli sõnul võiks aasta pärast ettevõttes olla umbes 3500 alalist töötajat.

Töötajate leidmisel nägi ta probleemi pigem kvalifitseeritud tööjõuga. ?Inseneride arv on liiga väike, Eesti ülikoolid võiksid rohkem mõtelda insenerihariduse andmisele,? lausus Gaggli.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:45
Otsi:

Ava täpsem otsing