Taksofon hakkab ajalukku vajuma

27. september 2004, 00:00

?Üldiselt võib öelda, et taksofonide kasutatavus väheneb umbes 10?15 protsenti aastas,? ütles Elioni meediasuhete juht Ain Parmas. ?Peamiseks põhjuseks on see, et võrreldes näiteks kümne aasta taguse ajaga on inimestel oluliselt rohkem võimalik kasutada tavatelefone ning ka mobiiltelefonide kasutatavus tõuseb kiiresti.?

Igal taksofonil on samuti oma number ning sinna saab ka sisse helistada. Hind on küll üsna kõrge ? näiteks Elioni lauatelefonilt helistades tuleb minuti eest maksta 1.95?2.30 (lisandub ka kõnealustustasu 48 senti).

Kõrgest hinnast hoolimata tehakse taksofonidesse umbes 10 000 kõnet kuus. ?Peamiselt helistatakse taksofonidesse, mis on vanglates ning internaat- ja erivajadustega lastele mõeldud koolides,? rääkis Parmas.

Tele2 võrgust aga taksofonidesse helistada ei saa. Ei laua- ega ka mobiiltelefonilt. ?Kuna kliendid pole taksofonidele helistamise kohta huvi tundnud, pole ka Elioniga eraldi hinda 907-seeria numbritele kokku lepitud ja neile Tele2 võrgust helistada ei saa,? ütles Tele2 Eesti AS kommunikatsioonijuht Kersti Gorstov.

Eesti 2300 taksofonist võetakse kuus pool miljonit kuni miljon kõnet, päeva peale tuleb taksofoni kohta 7?14 kõnet. Kõige rohkem kõnesid võetakse Tallinnas Raekoja platsi lähedal asuvatest taksofonidest Viru 17 ja Kullassepa 2 ning maaliinide bussijaamast.

Taksofonidest helistamise minut maksab koos kõnealustustasuga tavalisele lauatelefonile 1.60 ning mobiilile 5.44. Võrdluseks, odavaim mobiilikõne on hetkel suisa tasuta, kuid tavaliselt jääb minuti hind kusagile kahe krooni kanti.

Kõned välismaale on jagatud viide hinnaklassi, minutihinnad algavad 5.60st ning ulatuvad 35.52ni. ?See on laias laastus jagatud nii, et lähinaabrid, Euroopa ja ülejäänud maailm,? ütles Parmas. ?Tehnilistel põhjustel ei saa taksofonides palju erinevaid tariife tekitada ning teenusloogika seab piirangud ka hinnakujunduse võimaluste osas.?

Raha võtab Elion kõne eest ette. Ühenduse saamisel kaob kaardilt kõnealustustasu, edaspidi hakkab summa vähenema kolm kuni viis korda minutis. Kallima kõne puhul arvestatakse telefonikaardilt raha maha iga 12 ja odavama kõne puhul iga 20 sekundi tagant.

Üks taksofoniaparaat maksab 15 000?20 000 krooni. ?Taksofonid ise pole ainus kulutus sellele süsteemile,? ütles Parmas. ?Taksofonidega opereerimiseks on vaja vastavat juhtsüsteemi, mille hind pole just väike. Lisaks on vaja kabiine ja kaartidega opereerimise süsteemi.?

Eestis kasutusel olevad taksofonid on toodetud kahes ettevõttes: Prantsusmaal Schlumberger Industries Ltd-s ja RASis Tarkon (täna AS Tarkon), kes tootis neid Iisraeli firma IMI Ltd litsentsi alusel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:45
Otsi:

Ava täpsem otsing