Tartu Tirsi pealinna laienemine nihkub kavandatust kaugemale

Andres Kärssin 29. september 2004, 00:00

?Mis puutub Tallinna kauplusse, siis kahjuks peab tõdema, et kõik ei ole läinud nii, nagu lootsime ja uskusime meist mitteolenevatest põhjustest,? tõdes Tirsi Grupi omanik ja juhatuse liige Tõnu Samm. Tema sõnul avatakse Tallinnas Lasnamäel Mustakivi teel 3000ruutmeetrise supermarketi avamine algselt plaanitud 15. novembri asemel hiljemalt järgmiseks suveks ? nihkumise põhjuseks on liikluskorraldus ehk ettevõte peab ?tagama normaalse juurdepääsu krundile?.

Samm ütles, et Tirsi on enda jaoks Tallinna ära kaardistanud ning võimalike poekohtadena pakuvad huvi kolm põhisuunda: Pärnu mnt ja Nõmme suund, Pirita tee ja Viimsi suund ning Paldiski mnt ja Haabersti suund. Samuti võib kõne alla tulla Põhja-Tallinn ja Sõle tänava suund.

Samas käib projekteerimine Pärnus Suur-Jõe tänava kinnistul, kus Tirsi kauplus avatakse hiljemalt 1. juuniks 2005, ütles Samm. ?Jätkub aktiivne kinnistute otsimine Narvas. Mõtted käivad ka veel ühe Tirsi avamisest Tartus, kuna Tartus on meie kliendibaas väga tugev,? lisas ta. Tirsi neljas pood Tartus peaks tulema üle jõe Narva maantee suunal, ettevõte plaanib muu hulgas renoveerida kahe aasta jooksul ka keti esimese kaupluse Turu tänaval või ehitada päris uue poe vana asemele.

Vastates küsimusele Tartus veel esindamata Selveri keti võimalikust huvist Tirsi vastu ütles Samm, et mingeid läbirääkimisi ei ole toimunud ja ei toimu ka praegu ei Selveri ega ka kellegi teisega: ?Tirsi on sellises arengustaadiumis, kus toimub kiire areng ja ühineda või müüa ennast ei ole prioriteet.?

Tallinnas Lasnamäel Tirsist mõnesaja meetri kaugusele jääva Lasnamäe Centrumi põhirentniku Citymarketi keti juhi Riho Maureri hinnangul tõmbab Tirsi kindlasti osa kliente endale ? näiteks naabermajade elanikud ?, kuid lisanduva võistleja mõju on hetkel raske hinnata.

?Meil on kontseptsioonid erinevad, valiku suurus teine, nemad on eelkõige suure discounter?i tüüpi,? märkis ta.

Maurer lausus, et erinevalt Tirsist tegutseb Citymarket nii Lasnamäel kui ka Pärnus kaubanduskeskuses, keskusel aga on omad plussid võrreldes eraldiseisva kauplusega.

1995. aastal asutatud Tirsi omanikeks on Toomas Määrits ja Tõnu Samm. Tänaseks on ettevõttel Tartus kokku 6900 ruutmeetrit müügipinda ? kauplused Turu ja Ringtee tänaval ning Kalda teel.

Ettevõte hindab oma segmendis turuosaks Tartumaal 28%, eesmärgiks on saavutada 2005. aastaks kogu Eestis 5%.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:46
    Otsi:

    Ava täpsem otsing