ÄL: Harjumaa firma hakkab valmistama suuri kombijaamu

29. september 2004, 08:04

Masiner AG kavatseb 2005. aastal tööle panna kombijaamu kokku paneva tehase.

Esimesel aastal plaanitakse müüa kaks-kolm jaama. Jaamade võimsus on 0,5?30 MW. Ettevõtte juhataja Kalle Küngas ütleb, et paindlikum on pigem selle vahemiku ülem- kui alampiir, sest väiksemad jaamad ettevõttele huvi ei paku, kirjutab Ärileht.

Masiner AG sihtgrupp on suuremad tööstusettevõtted, väikelinnad jm asulad ning suuremate linnade linnaosad. Esmane sihtturg on Eesti, kuid tulevikus on kavas laienemine ka naaberriikidesse.

Kombijaama põhikomponendid Masiner AG impordib, väiksemaid detaile valmistatakse ise või tellitakse kohalikelt allhankijatelt. Küngase sõnul saab jaama kokkupanemisel teha tehases ära umbes kaks kolmandikku tööst, ülejäänu tuleb teha objektil kohapeal.

Läbirääkimisi on peetud mitme tarnijaga, sõelale on jäänud kuus. Tarnijaid tuleb igal juhul mitu, sest tootjad keskenduvad enamikus ni?ile ? näiteks teatud võimsusvahemikule või kindlale kütusele.

Tehas hakkab paiknema kasutuseta seisvas tööstushoones Harjumaal. Kaalumisel on kolm asukohta, Küngase sõnul on valik 90-protsendilise kindlusega tehtud.

Masiner AG asutati ASi Merx tütarfirmana, hiljutise aktsiaemissiooni tulemusena lisandub ettevõttele veel kaks osanikku, kes kõik põhinevad Eesti kapitalil.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing