Abobase hakkab haldama telefoninumbrite andmebaasi

Villy Paimets 05. oktoober 2004, 00:00

Sideamet korraldas rahvusvahelise konkursi tava- ja mobiiltelefoninumbri marsruutimise ühtse andmebaasi toimimist korraldaja leidmiseks välja augusti lõpul, konkursile laekus 11 pakkumist. Eile hommikul kuulutati võitjaks AS Abobase Systems, kes lubas süsteemi hiljemalt 1. jaanuariks püsti panna. Seega ei tohiks numbrite liikuvusel enam ühtki takistust olla.

?Ülikõva konkurss oli, konkursitingimustes oli kõik üksipulgi lahti seletatud, mida ja kuidas nad tahavad,? kiitis Abobase Systemsi tegevjuht Kaido Saarma sideametit. ?Eesti firmale oli see suur võit, et me sellise rahvusvahelise konkursi võitsime.?

?Võitja väljaselgitamisel arvestas komisjon andmebaasi vahendusel osutatava teenuse eest võetava tasu suurust ning andmebaasi loomiseks ja selle vahendusel teenuse osutamise alustamiseks kuluvat aega,? ütles sideameti peadirektor Ando Rehemaa. ?ASi Abobase Systems pakkumine oli kõigist pakkumistest soodsaim ning ta oli valmis kõige kiiremini andmebaasi looma ja selle vahendusel teenust osutama.?

Andmebaasi kasutamise eest hakkavad maksma sideoperaatorid, hind selgub pärast lepingu allkirjastamist.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium sõlmib sideosakonna peaspetsialist Raigo Puusepa sõnul konkursi võitjaga lepingu lähima paari nädala jooksul.

Abobase Systemsi tarkvarasüsteemide osakonna juhataja Andrus Altrov ütles, et nende pakutav süsteem ei tee ühtki asja rohkem, kui küsiti. ?Tavaliselt kipume ju kuldmuna tegema ja saame sellest naudingu, aga kuna oli selge, et klient ei taha meile meie naudingu eest maksta, siis tuli kõigest liigsest loobuda,? ütles Altrov. ?Peale optimaalse hinna pakume ka kaasaegset tehnoloogiat, kasutusel on kõige tänapäevasemad serverid ja tarkvara.?

Abobase?i partnerid-alltöövõtjad on AS Cybernetica, kes vastutab andmeturbe eest, ja Elion Ettevõtted AS, kes pakub serverile majutusteenust.

Alates järgmise aasta 1. jaanuarist on mobiilioperaatoritel kohustus säilitada tarbija soovil tema vana number, kui tarbija soovib operaatorit vahetada. Konkursi tingimustes oli arvestatud, et maksimaalselt vahetab ühe kuu jooksul operaatorit 9500 klienti.

Saarma sõnul on Soomes, kus numbrite liikuvus juba töötab, nn rekordklient aasta jooksul 10 korda operaatorit vahetanud. ?Tavalised sooduspakkumised kehtivad seal maksimaalselt kaks kuud,? ütles Saarma. ?Pärast võtab klient jälle oma numbri ning kolib konkurendi juurde.?

Oma numbriga saavad operaatorit vahetada ainult lepingulised kliendid, ettemakstud kõnekaardid jäävad sinna võrku, kus nad on.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:47

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing