Soome Atria ostab Valga lihatööstuse enamusosaluse (täiendatud)

08. oktoober 2004, 10:04

Soome suurim lihatöötleja Atria Group ostab kolmveerandi Eesti suuremate lihatöötlejate hulka kuuluva Valga lihatööstuse aktsiapakist, teatas Atria.

Atria eesmärk on sõlmida kavatsuste protokollid ka Valga väikeaktsionäridega, et omandada ka ülejäänud aktsiad. Atria ja Valga soovivad kogu tehingu lõpule viia 2004. aasta sees.

Valga on suuruselt teine punase liha tootja Eestis, omades ka head turupositsiooni Lätis. Valga turuosa Eestis on umbes 15-20 protsenti, tooteid müüakse kõigis põhilistes jaekaubanduskettides.

2003. aastal ulatus Valga käive 327,4 miljoni kroonini ning puhaskasum oli 8,2 miljont krooni.

Lisaks omab Valga suuruselt teist loomakasvatust Eestis (sea- ja veisekari). Oma karjakasvatus annab Valgale olulise eelise, tagades tooraine kättesaadavuse - 30 protsenti vajaminevast

Valga lihatööstuse suuremaid omanikke on läbi OÜ Valga LJKT ettevõtte tegevjuht Elmut Paavel.

Atria on suurim Soome lihatootmisettevõte. Lisaks Soomele tegutseb Atria ka Rootsi (tütarettevõte Lithells AB) ning Leedu turul (tütarettevõte UAB Vilniaus Mesa).

Atria on turuliider Soomes ca 25 protsendilise turuosaga. Rootsis on Atria turuosa 25 protsenti ja Leedus 10 protsenti. Atria Group?i käive 2003. aastal ulatus 765 miljoni euroni. Ettevõttes töötab 3377 inimest.

Koostöö Atria, Valga ja Atria Leedu tütarettevõtte Vilniaus Mesa vahel tugevdab ettevõtte turupositsiooni ning konkurentsivõimet kogu Balti turul jaekaubanduse jätkuva konsolideerumise taustal. Nii Valga kui Vilniaus Mesa suurendavad eksporti Läti turule. Eesmärk on saavutada 25 protsendiline turuosa kogu Baltikumis.

Atria otsis Eestis nö oma lihatööstust juba mõnda aega. Aasta tagasi tundsid soomlased enam huvi Wõro Kommertsi vastu.

Eelmise aasta lõpus kogus Atria aktsiaemissiooni käigus 412 miljonit krooni, mis oli plaanis kasutada laienemiseks Venemaal ja Balti riikides.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing