Väljaüürimiseks ei tasu Pärnusse korterit osta

Tiina Kilkson 11. oktoober 2004, 00:00

Suurt üüri saab Pärnu korteri väljaüürimisel kõige rohkem kaks-kolm kuud, oleneb, kui ilus ja soe suvi on.

Suvekuudel on tõesti rannarajoonis üürihinnad nädalas sama kõrged kui septembrist alates terve kuu. Põhilised üürijad on soomlased, kes sügise saabudes Soome naasevad. Talvel valitseb Pärnus vaikelu.

Kolme kuu üür aga ei kata kinnisvara soetamiskulusid, sellega ei saa tasuda aasta läbi pangalaenu.

Rannahooajal, kui on küllaltki palju üürileandjaid, ei ole vaja üürnikku oodata rohkem kui paar päeva, sest klientuur vahetub kiiresti, isegi nädalaga. Üürikortereid on valida nii südalinna kui ka mere äärde.

Talvel seisavad paljud korterid tühjalt. Pärnus on ainult üks kõrgkooli filiaal ja selle õppuritest kõigile üürileandjatele ei jätku. Kui üürnikku ei leia, tuleb keskküttega korteri omanikul kanda terve aasta jooksul kütte- ja muid kulusid, mis sest, et korteris ei elata. Ahjuküttega korteritki ei saa päris kütteta jätta, iseasi, kui on väike omaette maja ja saab vee sulgeda. Suuremas ühistuga majas lisanduvad sealgi aasta läbi hoolduskulud.

Pärnusse tasub soetada kinnisvara ainult juhul, kui endal on soov seda kasutada, kas puhkuse veetmiseks või aasta läbi elamiseks.

Müügihinnad on ehitatavates ja peatselt valmivates majades 20 000 krooni ruutmeetrilt, nagu näiteks Tammsaare 24 ehitusjärgus elamus, või 15 000 krooni pisut renoveeritud vanemates korterelamutes.

Sama raha eest saab osta korteri Tallinna, kus on täiesti mõeldav üürida korter terveks aastaks välja ning teenida südalinnas suuremat üüritulu kui Pärnus, pealegi tõusevad Tallinnas kinnisvarahinnad hoogsalt.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing