Telekomi käive peaks kasvama

Alvar Jõgeva 14. oktoober 2004, 00:00

Eesti Telekomilt on täna oodata eelmise aasta kolmanda kvartaliga sarnaseid tulemusi. Käive peaks kasvama, kuid tegevuskasumi marginaal vähenema.

Mullu ulatus kolmanda kvartali käive 1,243 miljardi kroonini. Käesoleva aasta kolmandas kvartalis võib oodata paariprotsendilist käibe kasvu. Kuigi tulud kasvavad, peaks kasum jääma samale tasemele, sest surve marginaalidele püsib. 2003. aasta kolmanda kvartali puhaskasum oli 353 miljonit krooni.

Ilmselt avaldavad Eesti Telekomi majandustulemused aktsia hinnale väiksemat mõju kui Norma ja Hansapanga raport. Loomulikult tuleb suuremaid liikumisi, kui tegelik tulemus erineb prognoositust oluliselt. Kuid Telekomi majandustulemused ei tohiks suures ulatuses kõikuda. Kindlasti on määramatus suurem Hansapanga ja Norma majandustulemuste puhul.

Telekomi aktsia sobib eelkõige pikaajalisele investorile, kes soovib saada igati korralikku dividenditulu. Kui dividend jääb mullusele tasemele, pakub aktsia 7,4protsendilist dividenditootlust. Teine põhjus aktsiate omamiseks on spekulatiivsem, nimelt võib oodata väljaostupakkumist. Dividendide suurus ja võimalik ostupakkumine võivad aktsia hinnale avaldada suuremat mõju kui majandustulemused.

Tallinna börsil paistis eile silma Hansapanga aktsia, mis näitas korralikku käivet, kuid hinnamuutus jäi väikeseks.

Börsil liikusid suuremad Hansapanga aktsia plokid. Tavaliselt on tegu majasiseste tehingutega, kus ostjaks ja müüjaks on sama maakler. Samas ei näita majasisesed tehingud alati tegelikku ostu- või müügihuvi. Sarnaselt paljude varasemate suure käibega päevadele jäi ka eile aktsia hinna muutus väikeseks. Hansapanga aktsia käive ulatus küll üle 80 miljoni krooni, kuid aktsia hind kerkis minimaalselt ehk ühe eurosendi võrra.

Eesti Telekomi aktsia hind kerkis 0,43 protsenti, 108,43 kroonile. Väärtpaberi käive ulatus 2,3 miljoni kroonini. Norma aktsia hind jäi muutumatuks, püsides 99,36 kroonil.

Kokku sooritati börsil 88 tehingut, käivet kogunes 85 miljonit krooni.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:48
    Otsi:

    Ava täpsem otsing