ÄP fototoimetus • 14. oktoober 2004 kell 22:00

Autovargad eelistasid septembris Fordidele vanu Opeleid

Tähelepanuväärne on see, et seni varaste seas üsna populaarset Fordi varastati tänavuse aasta kohta rekordiliselt vähe, seevastu Opeleid aga rekordiliselt palju. Kui siiani on langenud varaste saagiks keskmiselt kümmekond Fordi kuus, siis septembris viidi neid ära vaid viis. Opeleid on keskmiselt varastatud 8?9 autot, septembris langes neid varguste ohvriks aga koguni 18. Varastatuimad Opelite hulgas olid vanad Asconad ja Kadettid, mõlemaid viidi ära viis autot. Vaid ühe auto jagu vähem varastati Omegaid.

Varaste seas on üsna populaarseks muutunud järelhaagised. Kokku läks kaduma 8 järelhaagist (neist pooled Tiki Treilerid), lisaks Harjumaalt Ääsmäelt üks Polar haagissuvila. Välismaalastelt varastati kaheksa autot, lõviosa soomlastelt. Kolm varastatud autot olid Leedu transiitnumbritega.

Varastatuim auto oli septembris taas 124-seeria kerega Mercedes-Benz, millele järgnesid BMW 5-seeria ja Audi 80. Varem ülipopulaaarse VW Passatite varguste arv on hakanud tasapisi vähenema, septembris viidi neid ära vaid seitse ehk täpselt sama palju kui VW Golfe.

Autor: ÄP

Hetkel kuum