Elcoteq otsib jõuluperioodiks töötajaid

Andris Feldmanis 15. oktoober 2004, 00:00

Tallinna ettevõtlusametiga koostöös korraldatud Elcoteqi infopäev meenutas väga eestlasi Iirimaale tööle kutsunud kalkunitootja Kerry Foodsi värbamiskampaaniat, ainult huvilisi oli vähem. See on igati mõistetav, sest ega Eestis liinitöölisele 20 000kroonist kuupalka ei pakuta.

Sarnaseid infopäevi korraldab elektroonikafirma Tallinnas viis, Elcoteqil on plaanis kiireks jõuluperioodiks palgata tehasesse juurde kuni 200 töötajat.

Peamiselt on tegu liinitöölistega, kuid otsitakse ka elektroonikaspetsialiste. Esialgu on töö hooajaline ja kestab kuni järgmise aasta alguseni, kuid võimalik, et tööjõudu vajatakse ka edaspidi. Selle aasta jooksul on Elcoteq võtnud tööle juba 1000 uut inimest.

Elcoteqi personalijuht Agnes Hansen oli vaatamata pealtnäha kasinale huvile positiivselt meelestatud. ?See on kõvasti parem kui eelmine kord.? Tema sõnul oli inimesi üpris vähe seetõttu, et Eestis pole inimesed harjunud niimoodi kohale tulema.

Elcoteq otsib hooajatöölisi kogu Eestist. Praeguseks on leitud Narvast, Jõhvist, Kohtla-Järvelt ja ka Valgast kokku 70 inimest.

37. keskkooli oli kohale tulnud eri vanuses nii eesti kui ka vene keelt kõnelevaid inimesi, kokku oli huvilisi kümne ringis. Elcoteqist oli kohal neli inimest, kes tutvustasid firma eri tahke, lisaks veel kaks komplekti ajakirjanikke-fotograafe.

Külmas kooliaulas said kohaletulnud teada näiteks, et Elcoteq on Euroopa suurim elektroonikatootja ning et firma kogukäive on 235 miljonit eurot, tutvustati tehase tööd ning tingimusi.

Küsimuste voorus päriti kõigepealt seda, kui palju palka makstakse. Töötasud väga meelitavad ei olnud ? esimese kuu palk on liinitöölistel umbes 3000 krooni, alates teisest kuust tõuseb see kuni 4500 kroonini. Samas on ainukesteks nõudmisteks hea silmanägemine, distsiplineeritus ja rutiinitaluvus.

Lõplik palk oleneb ka liinitööliste puhul konkreetsest töökohast, sest tööülesanded on erinevad. Iga töötaja paigutamiseks õigele kohale on Elcoteqis sellekohased testid.

Keskmine Elcoteqi liinitööliste palk on Hanseni kinnitusel siiski ainult veidi alla Eesti keskmise.

Priidu nime kandev noormees oli infopäevale tulnud, olles sellest lehest lugenud. Ta kinnitas sealjuures, et pakkumine on igal juhul mõeldav, vaatamata sellele, et palk just väga ahvatlev ei ole. ?Palk on Eesti Vabariigis igal pool madal, või mis?? lisas ta. Positiivsena oli tema jaoks see, et firmas on arenguvõimalus. ?Seni olen töötanud sellistes pimedates kohtades, kus pole mingit võimalust edasi minna,? rääkis Priit.

Vene keelt kõnelev Vladimir oli tulnud sooviga kandideerida spetsialisti kohale, tal oli ette näidata ka kutsekooli lõputunnistus elektriku erialal.

Vladimiriga koos tuli infopäevale ühes erakõrgkoolis teisel kursusel ärijuhtimist õppiv Rassul, kellel on vaja lihtsalt üliõpilaselu kõrvalt veidi raha teenida.

Tööle saavad sellest huvitatud ja nõuetele vastavad inimesed asuda kõige varem juba järgmisel nädalal.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:48
    Otsi:

    Ava täpsem otsing