Kohus karistas narkoäri organiseerijaid pika vangistusega

15. oktoober 2004, 12:37

Tallinna Linnakohus langetas otsuse 11 kohtualusele, kes aastatel 1999-2001 smugeldasid Venezuelast Eestisse kokaiini.

Narkoäri organiseerijaid Patrickson Michael Olisah?i (Mike Emelai) (37) ja Tarvet Vaiku (27) karistas kohus pika reaalse vangistusega, ülejäänud kohtualuseid salakaubaveole kaasaaitamise ja ettevalmistamise eest kas osalise või tingimisi vangistusega.

Kohus karistas Emelaid nelja aasta ja kuue kuu pikkuse vangistusega ning Vaiku nelja aasta ja kümne kuu pikkuse vangistusega.

Vivian Olisah?ile (26) mõistis kohus kolm aastat vangistust, millest koheselt kuulub ärakandmisele kolm kuud ning ülejäänu tingimisi kolme-aastase katseajaga.

Ott Rubelit (31) karistas kohus kahe aasta ja kuue-kuulise vangistusega, millest tuleb koheselt ära kanda üks aasta, ülejäänu tingimisi kolme-aastase katseajaga.

Marek Väärandile (29) ja Triin Simmulsonile (22) mõistis kohus kolm aastat ja kuus kuud vangistust, millest kuulub koheselt ärakandmisele samuti kolm kuud, ülejäänu aga tingimisi kolme-aastase katseajaga.

Marian Illenzeeri ( 25) karistas kohus kolme aasta ja kolme-kuulise vangistusega, millest tuleb koheselt ära kanda kaks kuud, ülejäänu aga tingimisi 3-aastase kasteajaga.

Vaik ja Rubel võeti vahi alla kohtusaalis, Vivian Olisah ja Illenzeer on tõkendiga allkiri elukohast mittelahkumise kohta vabaduses kuni kohtuotsuse jõustumiseni.

Katre Korjut (24), Olga Tenjakovat (22) ja Veronica Laidi (23) karistas kohus kolme-aastase vangistusega tingimisi kolme-aastase katseajaga ning Andres Aasoja (29) kahe-aastase vangistusega tingimisi poolteise-aastase katseajaga.

Sundraha kõigilt kohtualustelt on 3720 krooni.

Keskkriminaalpolitsei süüdistuse järgi organiseerisid Michael Patrickson Olisah ja Tarvet Vaik suurtes kogustes kokaiini salakaubavedu Venezuelast Eestisse. Narkoäri organiseerimisele aitasid kaasa Vivian Olisah ja Väärand.

Ülejäänud kohtualuseid süüdistatakse narkootikumide salakaubaveo ettevalmistamises ja kaasaaitamises.

Süüdistuse järgi smugeldati suures koguses kokaiini Venezuelast Eestisse 1999. aasta märtsist kuni 2001. aasta jaanuarini.

Kohtualustest tunnistasid end protsessi käigus ainsana täielikult süüdi Emelai ja Laid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing