EPL: Eesti Näitused ja Saku suurhall võivad ühineda

22. oktoober 2004, 07:36

Eesti Näituste omanik Igor Pihela soovib osta enamusosaluse Rocca al Mare suurhallis ning kolida Pirita tee äärsed messikeskused suurhalli kõrvale.

?Saku suurhalli on projekteeritud majanduslik krahh, selle pinna suurust, turu ja toodete iseloomu vaadates on selge, et see ei too majanduslikku volüümi välja,? ütles Pihela, kelle sõnul tekitaks messihallide kolimine Pirita tee äärest suurhalli kõrvale vajaliku sünergia, kirjutab Eesti Päevaleht.

Pihela sõnul käivad hetkel läbirääkimised suurhallist 67 protsenti omava Neckman Groupiga ning väikeaktsionäride Tallinna linna ja riigiga osaluste omandamise üle.

Pihela usub, et kui kokkuleppele jõutakse, võiks juba järgmisel aastal alata messihallide ehitus suurhalli taha. 2006. aastal toimiks kompleks ühtsena.

Suurhalli kõrvale tuleks esimeses järgus Pihela sõnul ehitada treeninguhall kolme mänguväljakuga ja vähemalt 5000-ruutmeetrine näituste hall. Kui palju raha kulub suurhalli ostuks ja messikeskuste teise kohta ehitamiseks, ei ole veel arutatud. Pihela sõnul on investeering üle saja miljoni krooni.

Neckman Groupi üks omanikke Aivar Riisalu tunnistas, et suurhall on müügis. ?Kõik on müügis peale lähedaste inimeste,? ütles ta, lisades, et ka välismaalt on aktsiate ostjaid otsitud.

?Kõige loogilisem oleks hoopis ühisfirma loomine, kuid teatud tingimustel oleme valmis ka lahkuma,? ütles Riisalu.

Praegused messikeskused Pirita teel Pihela sõnul demonteeritakse, vabanevat 10hektarilist krunti kasutatakse uue messikeskuse rahastamisallikana.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing