Soome leht: Tallinnas kümneid restorane müügis

Sirje Rank 26. oktoober 2004, 00:00

Eilne Kauppalehti kirjutas, et Tallinnas on müügis kümneid restorane, samas kohalikud restoranipidajad seda ei kinnita.

?Mulle pakutakse vähemalt paar korda kuus võimalust mõnd restorani osta,? ütles Kauppalehtile Balthasari ja Karl Friedrichi restorane pidav Ritta Roosaar.

Paljud restoranid, mida müüa pakutakse, on väikesed ning välisomanikega, kes tegid restorani Eesti olusid tundmata. Samuti pole palgatud oma ala asjatundjaid.

Müügisurvet tekitab seegi, et linn on tõstmas üürihindu ? ligikaudu 10?20% vanalinnas asuvatest restoranidest üürib pinda linna käest. Lisaks on maksuamet kontrolli tugevdanud, mistõttu viimased hämara raha keerutajad tahavad restoranialalt minema, kirjutab leht.

Restoranide Gloria ja Egoist omanik Dimitri Demjanov ütles, et tema ei saa Kauppalehtis ilmunud väiteid kümnete restoranide müügi kohta kinnitada.

Demjanov sõnas, et talle on küll pakutud restorane opereerimiseks, kuid mitte müügiks. ?Mina kuulsin rohkete restoranide väidetavast müügist Soome ajakirjaniku käest,? märkis Demjanov. ?Ütlesin talle, et Tallinnas peaks olema umbes 600 restorani, mille peale tema väitis, et 150 neist on müügis. Mulle teadaoleva info põhjal ei saa ma aga neid väiteid kinnitada, samas aga ka ümber lükata.?

Ka Eesti Hotellide ja Restoranide Liidu tegevjuht Donald Visnapuu ütles, et temal puudub info Tallinna restoranide müümise kohta.

Eilses Kauppalehtis ilmunud vastavasisulise artikli kohta ütles Visnapuu, et Soome ajakirjanik oli ka talle helistanud ning rääkinud temani jõudnud kuuldustest, nagu oleks siin müügis 130?150 restorani.

?Vastasin talle, et minul selliseid andmeid ei ole,? ütles Visnapuu. ?Ja kui keegi müübki, siis meie liitu ju sellest ei teavitata. Seda võin aga küll öelda, et restoranide juhid ja omanikud ikka aeg-ajalt vahetuvad.?

Tallinnas on hinnanguliselt 600?700 restorani. Viimase 15 aastaga on restoranide arv kümme korda kasvanud.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:50
    Otsi:

    Ava täpsem otsing