Eesti saab USA-lt ligi 90 mln krooni sõjalist abi

01. november 2004, 09:16

90 mln kroonise abi eesmärk on Eesti kaitsejõudude varustamine ja Iraagi missiooni rahastamine kirjutas The Associated Press.

Sõjaline abi, mille eesmärgiks on Eesti kaitsevõime suurendamine ja NATOga ühildavuse parandamine, eraldatakse Ameerika Ühendriikide FMF (Foreign Military Financing) progrmmi raames, ütles Kaitseministeeriumi pressiesindaja Aet Kukk

'Summa on ilmselt veidi väiksem kui 2004. aastal, jäädes umbes 62 miljonit krooni,' ütles ta, lisades, et sel aastal eraldati Eestile umbes 74 miljonit krooni Ameerika poolset sõjalist abi.

Kuke sõnul kasutatakse seda raha muuhulgas Eesti helikopteripilootide väljaõppeks, öösel kasutavate kommunikatsioonivahendite ostmiseks ja Kaitsekolled?i juhendajate palkamiseks.

Olles koalitsioonivägede liige Iraagis, on Eestil võimalik saada eraldi raha USAlt ka Iraagi missiooni raames, mis algas 2003. aastal.

Sel aastal sai Eesti selleks otstarbeks 33 miljonit krooni, millega toetati 45 Eesti sõduri Iraagi missiooni.

Kuke sõnul ootab Kaitseministeerium sel aastal väiksemat summat, kuna plaanikohaselt lahkuvad Eesti sõdurid Iraagist järgmisel aastal, välja arvatud juhul kui riigikogu otsustab Iraagi missiooni pikendada. Järgmisel aastal võiks Ameerika toetus jääda umbes 25 miljoni krooni juurde.

Kaks Eestlast on Iraagis oma elu kaotanud, viimane neist eelmisel nädalal.

Sõjaline abi antakse välja peale seda, kui oma kinnituse on andnud USA kongress. See peaks toimuma veel selle aasta jooksul.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing