MicroLinki eksjuhid investeerisid telemaatikafirmasse Oskando

10. november 2004, 11:44

Telemaatikaseadmete tootja Oskando laiendas omanikeringi, emiteerides 70% aktsiaid uutele investoritele.

Oskando uusemissiooni märkis kolm Eesti ettevõtet, kelle esindajad on MicroLinki endised juhid Allan Martinson, Aivar Paalberg ja Hanno Haamer ning Skype arendusjuht Toivo Annus. Ühtaegu nimetati nad ka Oskando nõukogu liikmeteks. Seniste omanike esindajana jätkab nõukogus Märt Randoja. Osapoolte kokkuleppel investeeritud summat ei avalikustata. Saadud investeeringud suunatakse tootearendusse ja müüki ning marketingi.

?Me usume mobiilkontrollerite ja -positsioneerimisturu kiiresse arengusse ning hindame Oskando tugevat inseneride kaadrit. Uued omanikud toovad ettevõttesse lisaks kapitalile kaasa ka know-how tootearenduse, müügi ning elektroonikaseadmete tootmise vallast. Tegemist on tüüpilise nn. ingelinvesteeringuga ettevõtjate poolt, kes usuvad Oskando kasvupotentsiaali,? ütles Allan Martinson.

Oskando on asutatud 1995. aastal ning tegeleb telemaatikaseadmete arenduse ning tootmisega. Tema tuntuimate toodete hulgas on auto mobiilkontroller Mobikit, personaane turvaseade PSD ja eramajade elektri- ja turvaseadmete juhtimiseks mõeldud Kodukontroller. Oskando on osalenud ka M-parkimise ja Tallinna ID-piletisüsteemi väljatöötamisel. Firmas töötab 12 inimest ja tema 2004. aasta 9 kuu käive oli 4,7 miljonit krooni. Firma oli kerges kahjumis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing