Tudengid korraldavad gümnasistidele karjäärikonverentsi

18. november 2004, 14:21

Laupäeval korraldavad tudengid Viru konverentsikeskuses gümnaasiumiõpilastele haridus- ja karjäärikonverentsi, et tutvustada edasiõppimisvõimalusi ja tööturgu.

Karjäärikonverentsi korraldab tudengitest koosnev MTÜ BGC Grupp, neid abistab kaaskorraldajana ärikõrgkool EBS, seisab pressiteates.

Projekti ühe eestvedaja Sten Rinne sõnul selgus möödunud aastal korraldatud uuringust, et üle 90% kuuesajast 11. ja 12. klassi õpilasest soovinuks saada rohkem teavet tööturu arengusuundade, aga ka personalispetsialistide arvamuste kohta.

Rinne ütles, et kuna keskkoolilõpetajatel on tööturust väga piiratud arusaam, ei saagi nad teada, kas konkreetset eriala vajatakse ja mis peitub iga õppekava atraktiivse nimetuse taga.

Projekti teine kaasalgataja Lauri Elevant sõnas, et teema aktuaalsust näitab juba huviliste arv ? kõik 500 kohta olid täis juba peaaegu kuu aega enne konverentsi toimumist. Seetõttu on karjääri- ja hariduskonverents plaanis muuta iga-aastaseks.

EBSi tegevdirektor Jan Andresoo kommenteeris: ?See on ka kooli ja tulevaste tööandjate huvides, et õpilane teeks oma valiku teadlikult ja informeerituna, mitte lihtsalt eriala populaarsuse põhjal.?

Tänavu toetasid konverentsi korraldamist EBSi kõrval ka Tallinna haridusamet, Ühispank, EMT, CV-Online ja Viru hotell.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing