Qualitex investeeris ainulaadsesse viimistlustehnoloogiasse

Liis Kängsepp 25. november 2004, 11:31

Trikotaaþkangatootja AS Qualitex ostis hiljuti Jaapanist õrnemate kangaste viimistlemise tehnoloogia, mis on Balti- ja Põhjamaades ainulaadne.

?Tegemist on väga tundlike ja õrnade kangaste värvimiseks ning viimistlemiseks mõeldud tehnoloogiaga,? sõnas Qualitexi tegevjuht Kripa Shankar Tripathi, kelle sõnul võimaldab uus masin laiendada senist toodete sortimenti. ?Sellist kangast sai varem Saksamaalt ja Itaaliast, Põhjamaades ei tooda seda keegi.?

?Kuna tegeleme moe- ja spordirõivaste turul, tuleb olla parem Aasiast pealesuruvast odavast toodangust,? lisas Tripathi, kelle juhitav vabrik teeb muu hulgas allhanget näiteks Nike?le, H Mile. Uus tehnoloogia võimaldab vaevata viimistleda näiteks siidi ja viskoosi.

Uus masin läks maksma 3 miljonit krooni. Lisaks sellele on tänavu plaanis investeerida 2 miljonit veel ühte värvimismasinasse. Koos peaksid uued masinad kasvatama Qualitexi käivet ja kasumit järgmisel aastal 10-15% võrra.

Qualitex on Põhja-Euroopa üks moodsamaid ja sertifitseeritumaid trikotaaþivabrikuid, mis kuulub Tolaram Gruppi. Tänavu üheksa kuuga oli Qualitexi käive 83,5 miljonit krooni, kasumit teeniti 0,9 miljonit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing