Kalevi ja TVMK järel kolib tootmise Baltika

Andres Kärssin 29. november 2004, 00:00

Oma pikaaegsest tegevuskohast Tallinna kesklinnas Pärnu mnt ja Veerenni tänava piirkonnas kolib kolmanda suurettevõttena Kalevi ja TVMK järel tootmise sealt ära Baltika.

?2007. aastal plaanitakse tootmine Tallinna kesklinnast välja viia,? ütles ASi Baltika juhatuse esimees Meelis Milder. Ta lisas, et kui Baltika kolib tootmise senisest asukohast Veerenni 24 välja, siis jääb see ikkagi Tallinna piiridesse. Samas Milderi sõnul kindlat kohta uuele tootmishoonele veel välja valitud ei ole.

Varem on ajakirjanduses juttu olnud sellest, et rõivatööstusele tootmiseks ebasobivast neljakorruselisest hoonest võib Baltika asuda Lasnamäele 22,5 hektarile rajatavasse tööstusparki.

Vastates küsimusele, kas Baltika plaanib pärast kolimist hakata Veerenni tänaval kinnisvaraarendusega tegelema, vastas Milder, et seda pole arutatud: ?Veerenni 24 maja edasise arendamine teema ei ole hetkel aktuaalne. Loomulikult üritame tekitada võimalikult suure väärtuse.? Täpsustades seda, mida ta viimase all mõtleb, teatas Milder, et hoonet üritatakse võimalikult hästi ära kasutada.

Üle aasta tagasi teatas kavatsusest pealinnast Kohilasse kolida vineeri- ja mööblikominaat TVMK, kuhu kerkib plaanide kohaselt uus tehas 2006. aasta aprilliks. Tallinna kesklinnas TVMK-le kuulunud 12 hektari suuruse krundi ostis mais kinnisvarafirma Ober-Hausi juhatuse esimees Paul Oberschneider koos partneritega ning vineerivabriku asemel peaks sinna tulevikus kerkima elamurajoon koos kaupluste ja büroohoonetega.

Ilmselt tuntuimaks kolijaks sellest piirkonnast oli kommivabrik Kalev, asudes 2003. aasta suvel Harjumaale, Tallinna ringtee äärde Jürisse. Kalevi endisesse tootmishoonesse rajatud 14 000ruutmeetrisele büroopinnale kolisid 20aastase rendilepinguga politseiamet ja Tallinna prefektuur. Politsei maksab hoone omanikule OÜ Raldon 2,4 miljonit krooni renti kuus, kokku läheb leping riigile maksma 570 miljonit krooni.

Kinnisvarakonsultant Veronika Ilsjani sõnul sõltub Pärnu mnt ja Veerenni piirkonna areng pärast tööstuste lahkumist paljuski sellest, kuidas linn suudab sellele õla alla panna. Ta lisas, et Tallinnas on praegu mitmeid endiseid tööstusalasid, mis ootavad arendajat: ?Näiteks Telliskivi kvartal seisab tänini.?

Rõivatootja Baltika kaotas Lätis esimese astme kohtuvaidluse Evermeni kaubamärgi kasutamise üle.

Möödunud aastal kaebas Baltika kohtusse kohalik ärimees, Baltika endine äripartner Nikolajs Boicovs, kes registreeris Evermeni kaubamärgi Lätis 1998. aastal, edastas BBN.

Baltika alustas Evermeni kaubamärgiga riiete müüki Boicovsile kuuluva Lirs Ltd kaudu Lätis 1995. aastal. Hiljem sai Boicovsist Baltik Stilsi juhatuse esimees ja ta registreeris ettevõtte ümber Evermen Ltd-ks.

Boicovsi sõnul on ta investeerinud Evermeni brändi märkimisväärselt.

Baltika Latvija opereerib Lätis kolme CHR/Evermeni kontseptsiooni kauplusega, kus naisterõivaid müüakse CHR-i ja meesterõivaid Evermeni kaubamärgi alt. Lisaks sellele on veel üks samasse kontseptiooni kuuluv kauplus, kus müüakse vaid naisterõivaid. Boicovs Evermen Ltd-l on neli poodi.

Baltika on Evermeni kaubamärgi registreerinud Eestis, Leedus, Venemaal, Ukrainas, Poolas ja Skandinaavias. Lätis registreeris ta kaubamärgi aastal 2003.

Baltika kaebab kohtuotsuse edasi.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing