Mandatum soovitab olla Nokia aktsia suhtes ettevaatlik

29. november 2004, 11:00

Mandatum soovitab olla Nokia aktsia suhtes ettevaatlik, kui dollar jääb praegusele tasemele või langeb edasi, kirjutas Soome maaklerfirma hommikukommentaaris.

Viimaste nädalate dollari järsk langus euro suhtes ohustab Nokia neljanda kvartali käibeprognoosi (8,4-8,6 mld eurot).

?Kui dollar jääb praegusele tasemele või langeb edasi, soovitame me investoritel olla lähinädalatel ettevaatlik Nokia aktsia suhtes,? kirjutas analüütik.

Maaklerfirma analüütik kirjutas, et 14 oktoobril, kui Nokia andis käibeprognoosi, maksis euro 1,23 dollarit. Nüüd maksab euro umbes 1,32 dollarit. Pool Nokia käibest on dollaris või dollariga seotud valuutade põhine (nagu Hiina ja Malaisia). Dollari keskmise kursi võimalik 4,5 protsendine langus tähendaks 2,2-2,3 protsendist survet Nokia neljanda kvartali käibele.

Analüütiku hinnangul ei saa välistada Nokialt käibehoiatust tuleva aasta jaanuaris. Seoses valuutakursiefektiga võib Nokia neljanda kvartali käibeks kujuneda 8,2-8,4 mld eurot võrreldes Nokia enda 8,4-8,6 mld eurose ootusega.

?Kuna me ei usu, et Nokia prognoosib euro-dollari kurssi allesjäänud neljandaks kvartaliks, ei pruugi Nokia käibehoiatust anda enne jaanuari,? kirjutas analüütik. ?Seevastu kasumihoiatust neljanda kvartali tulemuste osas ei paista ohtu olevat. Kuna Nokia maandab kursiriski 6-12 kuu lõikes ette, ei tohiks valuutakursimõjud Nokia neljanda kvartali kasumi osas dramaatiliseks kujuneda. Me usume, et Nokia võib täita oma kasumiprognoosi aktsia kohta (0,16-0,18 eurot) või seda isegi ületada.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing