ÄP fototoimetus • 13. detsember 2004 kell 22:00

ITee uudistooted

Audioline´i uudistoode Porty on moodsa disainiga eritelefon sekretäridele, operaatoritele, müügipersonalile ja teistele, kes soovivad telefonikõne ajal liikuda ja käed-vabalt rääkida.

Kui tavaline juhtmeta telefon lubab kõneledes töölauast eemalduda, siis erilahendusena mõeldud Audioline Porty võimaldab ka rääkimise ajal mugavalt mõlemad käed vabastada. Traadita DECT-telefoni lisatoruna on Porty´st abi eelkõige väikese ja keskmise suurusega firmadel. Pisikese mobiili suurune aparaat omab tavalise juhtmeta telefoni võimalusi: mälud, viimase numbri kordusvalik, erinevad meloodiad, suunamised, ekraan. Torusse on sisse ehitatud käed-vabad seade, mida lubab ka ilma kõrvaklappideta rääkida. Telefoni aku peab ootere?iimis vastu kuni neli päeva, kõneaeg ulatub kolme tunnini. Kaheaastase garantiiga Audioline Porty on müügis alates detsembrist hinnaga 1490 krooni. Kaelas kantav telefon kaalub vaid 65 grammi.

Detsembris tuli müügile pihuarvuti-telefon Qtek S100. Operatsioonisüsteemiga Windows Mobile varustatud telefon sisaldab Exceli ja Wordi nn taskuversioone, Adobe Reader´it, telefonist failide otsijat, veebibrauserit Internet Explorer, suhtlustarkvara MSN Messenger, Windows Media Player´it ja internetitelefoni Skype. Telefoni nn start-menüüsse saab ise lisada seitse programmi. Inteli protsessoriga varustatud Qteki mälumaht on 64 megabaiti. TFT-ekraan kuvab 65 000 värvi, ekraanikirja saab ka pöörata nii pikkupidi kui laiupidi. Kui kasutada Qtekit nn lennure?iimis, siis lülitub telefon välja ja edasi saab näiteks videot vaadata, internetis surfata, Office´i vahenditega tööd teha. Telefonil on ka megapikseline digikaamera erinevate re?iimidega (päev, öö, seepia, hall, negatiiv jms). Kahesageduslik PDA-telefon maksab 11 000 krooni.

Overalli müüdav innovaatiline USB-mälu JumpDrive TouchGuard on turvaline andmete hoidmise vahend. Uudisena sisaldab see ka sõrmejäljetuvastussensorit.

Mälule on lisaks failidele võimalik salvestada interneti järjehoidjaid (inglise keeles bookmarks) ja 200 kasutajanime-salasõna kombinatsiooni. Mälu arvutiga saab salasõnu kasutada veebilehtedele sisselogimiseks. Salasõnade meelespidamise asemel piisab nüüd kasutaja tuvastamiseks ühest sõrmeliigutusest.

Kõik mälule salvestatud failid, salasõnad ja sõrmejäljeinfo on krüpteeritud ja turvaliselt kaitstud ka mälupulga kadumisel. JumpDrive TouchGuard ühildub operatsioonisüsteemidega Windows 2000 ja XP ning on Overallis saadaval 256megabaidise mahtuvusega.

Autor: ÄP

Hetkel kuum