Kohus lõpetas kriminaalmenetluse nelja endise ERA-pankuri süüdistustes

16. detsember 2004, 16:30

Tartu maakohus lõpetas oma tänaste määrustega kriminaalmenetluse pankrotistunud ERA Panga nelja endise töötaja suhtes.

Kohtu teatel lõpetati menetlus panga endise asjaajamisosakonna juhataja Krista Rästa (36), jurist Aet Bergmanni (38), kindlustusfirma Polaris Vara töötaja Helve Luhasalu (50) ja IT-osakonna juhataja Mart Kallaste (47) süüdistustes.

Rästal on kohustus tasuda alates kohtumääruse jõustumisest riigituludesse kolme kuu jooksul 6500 krooni, Bergmannil 15 000 krooni, Luhasalul 8000 krooni ja Kallastel kuue kuu jooksul 12 500 krooni.

Taotluse Rästa, Bergmanni, Luhasalu ja Kallaste kriminaalmenetluse lõpetamiseks esitas kohtule Lõuna ringkonnaprokuratuuri Tartu II osakonna vanemprokurör Kaire Hänilene.

Kohus leidis, et kohtualuste süü ei ole arvestades kuritegude toimepanemise asjaolusid suur, varalisi nõudeid nende vastu ei ole ning menetluse jätkamiseks puudub avalik menetlushuvi.

Kohtumäärused ei ole vaidlustatavad ning jõustusid nende tegemisest. Kohustuste mittetäitmisel uuendab kohus prokuröri taotlusel oma määrusega kriminaalmenetluse.

Bergmann ja Luhasalu olid kohtu alla antud süüdistusega riisumises ametiseisundi kuritarvitamise teel, Rästa ja Luhasalu kaasaaitamises ametialasele võltsimisele ning Kallaste ametiseisundi kuritarvitamises.

Kohus andis kohtualuse Peep Akkeli (36) kaitsja taotlusel ülejäänud menetlusosalistele täiendavalt aega lihtmenetluse kokkuleppe läbirääkimisteks kuni järgmise kohtuistungini 23. detsembril.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing