Eesti Raudtee: riik on äriplaani heaks kiitnud

23. detsember 2004, 15:10

Eesti Raudtee erastamislepingu kohaselt on ettevõtte heaks kiidetud, kuna riik pole sellele 30 päeva jooksul vastuväiteid esitanud, teatas ettevõte.

?Äriplaani heakskiitmine võimaldab jätkata järgmise aasta eelarve kinnitamist, milles investeeringute maht ulatub kokku 656 miljoni kroonini, millest 438 miljonit krooni investeeritakse infrastruktuuri parendamiseks ning ohutuse suurendamiseks,? lausus Eesti Raudtee juhatuse esimees Christopher Aadnesen.

Uue äriplaani kohaselt investeerib Eesti Raudtee aastatel 2005-2010 kokku üle 3,8 miljardi krooni, sealhulgas 2,2 miljardit krooni infrastruktuuri. Alates 2001. aastast on Eesti Raudtee investeerinud kokku 2,246 miljardit krooni.

Olulisemad investeeringud järgmisel aastal on muuhulgas suunatud Kaarepere-Kärkna lõigu kapitaalremonti ning rööpavahetusse Kehra ja Raasiku vahel. Lisaks alustatakse Orava-Petseri vahelise fiiberoptika ja liiklusjuhtimissüsteemi rajamist, mis on hädavajalik läbilaskevõime suurendamiseks ning ohutuse paremaks tagamiseks.

Eesti Raudtee hinnangul on ettevõtte ja riigi vaheline dialoog viimasel ajal muutunud oluliselt konstruktiivsemaks. Christopher Aadneseni sõnul võib näiteks eraldi esile tõsta head koostööd Raudteeinspektsiooniga, mille tulemusel pööratakse uues äriplaanis lisatähelepanu ülesõitudele

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing