Puhkepäeva turismiuudised

Indrek Kald 24. detsember 2004, 00:00

1. jaanuarist 2005 on Türgi rahaühikul liiril kuus nulli vähem, teatab reisiportaal www.trip.ee. Uue liiri tähiseks saab YTL, kus Y tähistab sõna yeni (?uus? türgi keeles). Paberrahad tulevad väärtuses 1, 5, 10, 20, 50 ja 100 YTL. Müntide jaoks kehtib väiksem ühik Ykr suurusega sajandik liiri. Mündite väärtuseks saab 1, 5, 10, 25, 50 ja 100 Ykr. Aastal 2005 kehtivad vanad rahad kõrvuti uute paberrahade ja müntidega, hiljem vanad rahad kõrvaldatakse käibelt. Vanu rahasid saab Türgi keskpangas vahetada ka järgneva kümne aasta jooksul. Uutest rahadest loodetakse kergendust ka turistidele, kes ei pea enam jälgima, et ühe- ja kümnemiljoniline pangatäht segamini ei läheks.

Türgi ajakirjanduse andmetel on Türgi 20 miljoni liirine (153 kr) kupüür hetkel maailma suurim ringluses olev rahatäht.

Uute liiride pildid leiab Türgi keskpanga kodulehelt www.tcmb.gov.tr/yeni/eng/index.html.

Hermann Reisid pakub võimalust veeta aastavahetus Londonis ja elada kaasa tipptasemel jalgpallile. Aastavahetuse jalgpallipaketis sisaldub kolm öömajutust ja võistluse pilet 1. jaanuaril toimuvale mängule Charlton-Arsenal (avalöök kl 15). Aastavahetuse paketi hind ühe reisija kohta algab 4485 kroonist, lisandub tasu lennupiletite eest. Hermann Reiside kaudu saab tellida jalgpallipakette ka teistele jaanuaris-veebruaris 2005 toimuvatele Inglise klubide mängudele.

Inglise kõrgliiga veebikülg on www.premierleague.com.

Silja Line pikendas soodushinna kehtivust sõiduks Tallinnast Helsingisse ja tagasi. Silja kiirlaevadel saab Helsingis ära käia 320 krooniga ehk ühe suuna hinnastki odavamalt. Võrreldes tavahindadega on sääst 360?870 krooni. Pakkumine kehtib müügiks ja reisimiseks Silja Line?i kiirlaevade kõikidel väljumistel kuni hooaja lõpuni. Ühe suuna pilet Helsingisse maksab täiskasvanule 160 kr, lapsele vanuses 6?17 aastat 100 krooni. Noorem kui kuueaastane laps saab reisida koos vanematega tasuta. Silja Line opereerib Tallinna?Helsingi liinil kiirlaevadega SuperSeaCat, mis sõidavad Tallinna reisisadama D-terminalist Helsingi südalinna Makasiiniterminali. Esimene laev väljub Tallinnast kl 10.15, ühepäevase reisi puhul saab Helsingist tagasi kl 17.20 väljuva laevaga. Soodushinnaga pileteid on võimalik broneerida ja välja osta vaid Estraveli büroodes. Müük ja reisimine kuni 9. jaanuarini või Silja Line?i navigatsiooniperioodi lõpuni. Kiirlaevaliiklust Soome lahel võib häirida tugev tuul.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:28
    Otsi:

    Ava täpsem otsing