10. mai 2005 kell 10:31

Ojuland liisis kuluhüvitiste arvel maasturi

Reformierakondlane Kristiina Ojuland liisis riigikokku naastes maasturi, mille kuumakse esitas ta riigikogu raamatupidamisse tööga seotud kulude hüvitamiseks.

Tänane SL Õhtuleht kirjutas, et 11. veebruaril riigikogusse tööle asunud eksvälisminister Kristiina Ojuland esitas riigikogu raamatupidamisele kuluhüvitiseks ligi 4900kroonise autoliisingu arve. Ojulandile maksti märtsis kulude hüvitamiseks autoliisingut 4884 krooni.

Ojuland ütles, et liisis auto, kui asus riigikogusse tööle. Välisministrina olid Ojulandi käsutuses auto ja autojuht, riigikokku tulles pidi aga ise sõiduga hakkama saama. Tema sõnul on tegemist kasutatud sõidukiga.

Peale autoliisingu maksti Ojulandile kuluhüvitistest kinni ka kütus. Veebruaris oli see 1314 krooni, märtsis 4373 krooni. Ta esitas ka kaks restoraniarvet. Üks neist on Kaberneeme jahisadama hotelli 2190kroonine restoraniarve.

1. ja 2. aprillil oli Ojuland Võrumaa lähetuses. Kuluhüvitisest maksti talle 1340-kroonine hotelliarve Kubija hotellis ja 80 krooni päevaraha.

Ojulandi palk riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni esimehena on 38 520 krooni, kuluhüvitis kuus 9245 krooni.

Ülejäänud rahvaasemikud said oma vitsad kätte 2003. aasta sügisel, mil rahvas läks marru, kuuldes, et pea pooled riigikogu liikmeist taotlesid isikliku auto kasutusrendi hüvitamist. Toonane peaminister Juhan Parts sundis kaasrespublikaanidest riigikogu liikmed sellest hüvitisest loobuma.

Hetkel kuum