Tartu tarkvaratootja emafirma läheb aasta lõpuks Londoni börsile

Veebileheküljel Gambling Insider pakuvad analüütikud, et Playtech Groupi aktsiate esmaemissiooni maht võiks küündida vähemalt 195 miljoni Inglise naela ehk 4,5 miljardi kroonini. Veebikülje andmetel saavad aktsiad noteeritud juba tänavu novembriks.

?Playtech Eesti emafirma Playtech Group kaalub tõesti aktsiate noteerimist Londoni börsil,? ütles Playtech Eesti tootmisjuht Martin Sieben eile Äripäevale.

Sellest miljarditesajust võib osa saada ka üks eestlane. Teised omanikud on Iisraeli päritolu.

Samuti Tartus tegutseva tarkvaraarendusfirma Web­media juhatuse esimees Priit Ala­mäe märkis telefoniintervjuus, et Londoni börsile mineva Playtech Groupi üks omanikke võib olla eestlane Lauri Kikerpill. ?Mina olen vaid palgatööline,? ütles Kikerpill ise.

Teistel andmetel on suurosanikuks firma teine juht Rain Kivisik.

Krediidiinfo andmetel on Playtech Eesti juhatuse liikmed Kikerpill ja Rain Kivisik. Lisaks on Kikerpill Krediidiinfos märgitud nii firma asutaja kui ka osanikuna.

Playtech Eesti alustas 2000. aastal ja pakub praegu tööd umbes 180 inimesele. Playtech Groupis kokku töötab 230 inimest. Seega asub suur osa kaadrist just Eestis. Tänavu juuni algul ütles Sieben Äripäevale, et firma töötajaskond võib globaalse nõudluse kasvu arvestades lähiaastatel kasvada kahekordseks ? kolmesaja inimeseni. Eelkõige on leitud palju häid töötajaid Tartust.

Playtech on üks kolmest suuremast kasiinotootjast maailmas. Grupi peakontor asub Küprosel. Kes grupi aktsiate börsileviimist nõustab, ei osanud Sieben öelda. Kes on grupi omanikud, ei soovinud ta samuti öelda.

?Kui Playtechil börsileminek õnnestub, saab neist teine Skype,? ütles MicroLink Eesti nõukogu liige Allan Martinson. Ka tema sõnul on suuromanike seas üks eestlane.

Playtechi puhul on huvitav see, et nad mitte ei müü tarkvara, vaid rendivad seda teistele. Äripäeva andmetel on Playtech Groupi käive ligi miljard krooni.

Baltimaade suurim IT-teenuste pakkuja MicroLink lõpetas juunis lõppenud majandusaasta 557 miljoni kroonise käibega. Martinson möönis, et ta ei imestaks, kui Playtechi kasumimarginaal oleks kõvasti üle 50 protsendi.

?Olen kuulnud jah, et neil on plaanis Londoni börsile minna,? ütles Tartus asuva Regio ASi juht Teet Jagomägi. Börsile lähevad nad Jagomägi sõnul ilmselt seetõttu, et oma kiiret kasvu finantseerida, samas näib talle aga, et rahaprobleemi Plattechil küll ei ole.

?Börsileminek on suurepärane võimalus oma viimaste aastate töö rahaks teha,? kommenteeris Jagomägi. Sel juhul ei peagi börsilemineku eesmärgiks olema firma arendamine.

Playtech on Jagomägi sõnul endassesulgunud firma Tartu linnas Emajõe Ärikeskuses. Nende käes on nn Plaskus koguni neli korrust.

Playtech Eeesti teeb käivet peamiselt Ameerikas. 2002. aasta 4 miljoni krooni suurune käive oli eelmise aasta lõpuks kasvanud 41,2 miljoni kroonini.

Hetkel kuum