12. oktoober 2005 kell 22:00

Printerid muutuvad targemaks ja värvilisemaks

Berliinis toimus 6.?7. oktoobrini Konica Minolta suurüritus, mida külastas üle 3000 inimese 40 riigist. Üritusel esitleti uusi printereid ning firmajuhid rääkisid firmast ja printerite olevikust ning tulevikust.

Hoolimata sellest, et elu muutub üha enam digitaalseks, ei kao paberid ja printimine kuhugi. Firmajuhid toonitasid, et mustvalgete laserprinterite osakaal väheneb kiiresti, sest värvilaserprinterid muutuvad üha odavamaks. Enamikus riikides, kus Konica Minolta printereid müüakse, on juba täna üle 50% müüdud seadmetest värvilised. Üle 50% printeritest on multifunktsionaalsed.

Printerid muutuvad tulevikus targemaks ning printimine saab toimuma lihtsamalt. Tulevikus saab suvalise firma digikaamera või mobiiltelefoniga oma digitaalseid fotosid printida kõikvõimalikesse printeritesse, olenemata printeri valmistajast.

PictBridge nimelise standardi kasutamise on kokku leppinud juba mitmed suured kaamera- ja printeritootjad. Konica Minolta on ka üks esimesi, kes PictBridge-toega printereid müüma hakkas ja neid Berliinis esitles.

Teisest küljest on vägagi oluline piirata seda, kes kuhu printerisse mida tohib ja ei tohi printida. Üritusel demonstreeriti printerite kasutusõiguse kontrollimise lahendust, mis töötab üle veebiliidese. Brauseri aknas on näha kõik firmas kasutusel olevad printerid hoolimata tootjast.

Administraator saab määrata konkreetsele kasutajatele või kasutajate gruppidele õigusi, millist printerit saab kasutada, samuti prinditavate lehtede piiranguid.

Värviliste printerite puhul saab isegi määrata seda, kas kasutaja saab printida mustvalgeid, värvilisi või mõlemat tüüpi lehekülgi.

Uued printerid toetavad ka PDF Direct-standardit, mis saadab prinditavad PDF-failid otse printerisse, kus need printimiseks ette valmistatakse. Tavaliselt toimub failide printerile sobivale PCL-keelde ?tõlkimine? juba arvutis.

Autor: Alar Pardla

Hetkel kuum