Sirje Niitra • 28. oktoober 2005 kell 9:14

Ühispangal oli III kvartal rekordiline

SEB Eesti Ühispank teenis tänavu kolmandas kvartalis 274 miljonit krooni puhaskasumit ehk 70 protsenti enam kui aasta eest.

Kokku on Ühispank tänavu üheksa kuuga teeninud 720 miljonit krooni puhaskasumit, mis on 35 protsenti rohkem eelmise aasta sama perioodi 535 miljoni kroonisest kasumist.

Panga hinnangul on puhaskasumi rekordiline kasv tingitud laenuportfelli kasvust, elukindlustusest, varahalduse tugevast tulemusest ning väga heast laenukvaliteedist.

Ühispanga juhatuse esimehe Mart Altvee sõnul näitasid kõik SEB Eesti Ühispanga äriüksused nii esimese üheksa kuu kui kolmanda kvartali lõikes eraldi väga häid tulemusi. 'Kindlasti ühe peamise põhjusena saab välja tuua tugeva arengu meie varahalduse valdkonnas. Kokku moodustas varahalduse ja elukindlustuse puhaskasum esimese üheksa kuu jooksul enam kui 100 miljonit krooni, mis on 15 protsenti kogu grupi kasumist,' märkis Altvee.

Teise olulise asjaoluna võib pangajuhi sõnul välja tuua SEB Eesti Ühispanga laenuportfelli jätkuvalt paranevat kvaliteeti. Jätkumas on laenu- ja liisingportfelli kiire kasv. Käesoleva aasta 9 kuuga suurendas pank oma laenu- ja liisingportfelli 9,4 miljardit krooni 37,6 miljardi kroonini, mis on 4,5 miljardi võrra rohkem, kui aasta varem. Samas suurusjärgus laenukasv jätkub eeldatavalt ka lähiaastatel.

Kolmandas kvartalis toimus ka igasügisene tudengikampaania, mille käigus SEB Eesti Ühispank sai juurde palju uusi noori kliente. Kuigi õppelaenuvõtjate arv näitab Eestis vähenemistendentsi, on tänaseks väljastanud 50 000 ISIC Scholar ja 23 000 ISIC Student kaarti.

SEB Eesti Ühispanga grupi klientide arv kasvas 52000 inimese võrra 667000-ni. Ühispanga internetipanga klientide arv kasvas 65000 võrra 388000-ni, moodustades 58 protsenti panga klientide koguarvust.

Hetkel kuum