11. november 2005 kell 6:23

Delli kvartalikasum langes erakorraliste kulude tõttu 28%

Maailma suurima personaalarvutite tootja Delli kolmanda kvartali kasum langes erakorraliste kulude tõttu 28%, kirjutas uudisteagentuur AFP.

Dell teenis 28. oktoobril lõppenud kvartalil kasumit 606 miljonit dollarit (0,25 dollarit aktsia kohta), samas kui aasta eest ulatus number 846 miljoni dollarini.

Defektsete äriarvutite osade vahetuse ja töötajate koondamise tõttu teenis ettevõte kvartaliga 442 miljonit dollarit erakorralist kulu. Seda arvestamata teenis firma kvartaliga kasumit 0,39 dollarit aktsia kohta, mis ühtis Delli enda prognoosiga, kuid jäi analüütikute keskmisele ootusele penni võrra alla.

Kvartali käive küündis 13,9 miljardi dollarini, tõustes aastaga 11%.

'Äritegevuse tulemus oli võrreldavate näitajate alusel taas eriline, ütles firma tegevjuht Kevin Rollins. ?Sellest hoolimata hoiame me endal ees kõrget taset. Me otsime alati parimaid võimalusi, et oma äri efektiivsust tõsta,? lisas ta.

Käimasoleva kvartali käibeks ootab Dell 14,6-15 miljardit dollarit ja kasumiks 0,40-0,42 dollarit aktsia kohta.

Varasemalt odavamate arvutite tootmisele keskendunud Dell on muutnud oma strateegiat ja fokuseerib end kallite süsteemide tootmisele. Lisaks on ettevõtte tegevjuht alandanud agressiivselt arvutite hindu, et firma turuosa suurendada. See aga lööb käivet.

Kui viimased kolm aastat on firma käive kasvanud 18% aastatempoga, siis nüüd on kasv pidurdunud 10% kanti.

Sel aastal juba 31% odavnenud Delli aktsia langes eile järelkauplemises pärast tulemuste avaldamist ligi 2%, tasemeni 28,79 dollarit.

Hetkel kuum