Gea Velthut-Sokka • 30. november 2005 kell 22:00

LHV, Uus Maa ja Bonaprix ehitavad Tallinna uue elukvartali

Investeerimisfirma LHV ja kinnisvaraarendaja Uus Maa loodud investeerimisfond EE REIT ning kinnisvaraarendaja OÜ Bonaprix rajavad Tallinnasse Telliskivi tänavale uue elamurajooni. EE REIT ostis selle tarbeks 2,5 hektari suuruse krundi aadressiga Telliskivi 60a, naaberkinnistu omanik on OÜ Bonaprix.

EE REITi arendatavasse kvartali osasse on planeeritud ca 140 000 m2 ehitusmahtu, millest suurema osa moodustavad korterid. Kogu kompleksi maksumus küünib valmimisel ca 2 miljardi koonini.

EE REITi tegevjuhi Ain Kivisaare sõnul on projektis küll kaks eraldi kinnistut, mille omanikud on erinevad, kuid kvartalit arendatakse ühiselt. ?Kontseptsioon on üks,? kinnitas Kivisaar.

Hetkel on menetluses kvartali detailplaneering, mis peaks valmima järgmiseks kevadeks. Siis algavad ka suuremad ehitustööd. Praegu lammutab EE REIT oma kinnistul vanu maju ning rajab trasse. Esimene etapp peaks Kivisaare hinnangul valmima 2007. aasta kevadeks.

Kivisaare kinnitusel ei hakata uude kvartalisse kortereid broneerima enne tegeliku ehitustegevuse algust. Milliseks võiks korterite ruutmeetri hind kujuneda, ei julgenud ta poolteist aastat ette ennustada. ?Eks ta Lutheri kvartaliga samas suurusjärgus tuleb,? arvas Kivisaar.

OberHausi Kinnisvara arendatavas Lutheri kvartalis Tallinnas Pärnu maanteel on korterite keskmine ruutmeetri hind veidi alla 30 000 krooni.

Bonaprixi tegevjuht Tiit Riismandel projekti nii kiires arengus kindel ei olnud. ?Enne ei julge mingeid ennustusi teha, kui detailplaneering käes,? ütles ta. Esialgu oli firma planeeringu valmimist oodanud juba selle aasta kevadeks.

Bonaprixile kuuluv kinnistu on ligi viis hektarit suur ning sinna kavatsetakse ehitada nii korterelamuid kui ka büroohooneid. Kõige kõrgemad majad võivad tulla kuni 8korruselised. Investeeringu suuruseks on arvestatud 1,5 miljardit krooni.

?Ega me naabriga üksteist ei sega, nemad toimetavad oma krundil, meie omal,? nentis Riismandel.

OÜ Bonaprix kuulub läbi OÜ Tristen Trade ja OÜ Strategius Priit Piilmannile ja Elar Sarapuule.

TSIKi maadlustrennidest tuttavad Piilmann ja Sarapuu ajavad ühist äri juba aastast 1994, mil kahasse asutati AS Eriõli. Samad mehed erastasid ka aastal 1997 keemiakombinaadi Kiviter, mis sattus peagi nafta hinna languse tõttu suurde kahjumisse ja on tänaseks pankrotistunud. Pankrot on korduvalt ähvardanud ka Eriõli.

Hiljem on mehi süüdistatud solkkütuse müümises ja sellega miljonite kroonide teenimises, samuti on neid seostatud rahapesuga. 2001. aastal müüsid mehed Eriõli tanklad Lukoilile.

Täna on Piilmann üks Viru Keemia Grupi suuraktsionäridest ning asutas koos partneritega ravimifirma EPhaG.

Hetkel kuum