PM: Ehitajate põud kestab palgatõusule vaatamata

12. jaanuar 2006, 08:19

Ehkki ehitajate palgad on Eesti ettevõtjate sõnul aastaga ligi viiendiku tõusnud, ei ole see firmade hinnangul tööjõupõuda kriipsu võrragi vähendanud.

Ehitajate puudus on ehitusettevõtjate liidu hinnangul Eestis endiselt väga terav ning üle kahe kolmandiku ehitusfirmadest kurdab, et tööjõu puudus piirab nende tegevust, kirjutab Postimees.

«Ei ole küll näha, et midagi paremaks läheks. Ja ei tea, kuidas saakski minna,» nentis Eesti Ehitusettevõtjate Liidu tegevdirektor Tarmo Lige.

Kuigi palgad on ehituses tõusnud aastaga 15 kuni 20 protsenti ning ehitussektori keskmine palk on riigi keskmisest märksa kõrgemaks kerkinud, ei ole see peatanud ehitajate lahkumist.

Eesti suurimate ehitusfirmade hulka kuuluva YIT Ehituse juhatuse esimees Priit Sauk märkis, et tööjõu lahkumine peatub Eestis alles siis, kui erinevus kohaliku ja välismaa palga vahel muutub väiksemaks. Ehitajate puudus on tema sõnul seepärast jätkuvalt oluline teema.

«Tööjõu puudumine mis tahes valdkonnas pärsib tööd ning soodustab hinnakasvu,» märkis Sauk. YIT Ehituses on tema sõnul püsilepinguga töötajatel siiski hea palk ja seepärast nad välismaale ei kipu. «Ajutise lepinguga isikud on alati palju liikunud, ja viimasel ajal varasemast enam,» tõdes Sauk.

Seda, kas YIT Ehitus peab lähiajal samuti välistööjõudu palkama, ei osanud Sauk öelda. «Vaatame,» märkis ta.

Kui palju ehitajaid on Eestist lahkunud või palju on võõrtöölisi palgatud, hoiavad ehitusfirmad Lige sõnul saladuses. Erinevatel hinnangutel ulatub välismaale läinud ehitajate arv paarist tuhandest kuni kümne tuhandeni ning võõrsilt Eestisse tulnud ehitajate arv jääb sadadesse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing