Märgusõnaks kino

Christel Karits 03. veebruar 2006, 00:00

Kui ma veedaksin nädalavahetuse Tallinnas ja tahaksin väljas aega veeta, siis mida ma valiksin?

Selle nädalavahetuse märgusõnaks oleks kindlasti kino. Ja enne seda ehk Kalevi vastrenoveeritud spaa ja ujula ning pärast filmi vaatamist käik kusagile hubasesse kohvikusse või veinibaari ja siis ehk jälle kino. Või jätaks teise seansi uude päeva.

Hollywood valmistub Oscarite jagamiseks ja sel nädalal sai kogu maailma üldsus teada, millised filmid ning filmitegelased kuldmehikesi püüdma asuvad. Need linateosed, mida seekordne Puhkepäev soovitab, selles auhinnajahis küll ei osale, kuid väärivad kindlasti seda aega, mida neile kulutate.

"Matti - põrgu kuulub kangelastele". Tunnistan ausalt, et neid ridu kirjutades pole ise veel seda soomlaste ülimenukat filmi nende suusahüppekuulsuse elust vaatama jõudnud, kuid emotsionaalne ja vastuoluline tagasiside intrigeerib kindlasti minema. Elamuslugusid lugedes veendute isegi. Pealegi on filmilevitajad mõelnud neilegi, kel suure massi hulgas istuda ei meeldi. Film Matti Nykänenist jookseb ka kobarkino sviidis.

Teine samuti Coca-Cola Plazas linastuv film "Nagu noateral" räägib eelmise sajandi ühe mässulisema muusiku Johnny Cashi loo. Peaosades Joaquin Phoenix ja Reese Witherspoon. "Iga mees teab, et võrreldes Johnny Cashiga on ta memmekas," on öelnud Bono ansamblist U2. Minge kinno ja võrrelge.

Eile leidis aset aga järjekordne Eesti filmi suursündmus. Esilinastus eestlaste ja sakslaste ühistööna valminud mängufilm "Kõrini". Seda filmi võivad lisaks pealinlastele alates tänasest näha oma kodulinna kinos ka tartlased ja pärnakad.

Intervjuud režissöör Peeter Simmiga saate lugeda Puhkepäeva viimaselt roosalt küljelt.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:36
    Otsi:

    Ava täpsem otsing