Tänapäevases büroos on rõhk naturaalsetel materjalidel

Lauri Leuhhin 22. veebruar 2006, 00:00

Büroo väljatöötamine ja materjalivalik algab ehituse käigus loodavate põrandate, seinte ja lagedega ja lõpeb mööbliga varustamisega.

Kinniste büroode märksõnaks on tänapäeval jätkuvalt lihtsus ja praktilisus. Sinna kuulub tavapärane töötasapind, sahtliblokid, koht IT-seadmete jaoks ja lisakapid. Viimaste aastatega on edukalt kasutusele võetud ka metallkonstruktsioonilised pooled, andes sellega võimaluse õhulisusele ja tugevusele. Praeguseks on ära kadumas aastaid populaarne ja üksluisena tunduv kroomtoru, mille reguleeritavus ja paindlikkus on küllaltki madala astmega.

Ka avalike teenindusbüroode nägu ja disain on arenenud. Tavaliselt arvestatakse juba büroo planeerimisel erimööbli tootjatega ja disaineri visioonidega. Edukas ärimees saab siiski aru, et interjööri välimus on edukuse üheks võtmeks ja see on toonud turule vägagi huvitavaid katsetusi. Kasutatakse materjale nagu vormi pressitud vineer ja värvitud/lamineeritud/spoonitud painutatav MDF (Medium Density Fiberboard - keskmise tihedusega puitkiudplaat), mööbli puhul melamiin, laminaat, spoonitud (töödeldav värvi ja peitsiga, lisakattena lakk) ning suurelt ka vineer ja perforeeritud plekk. Kasutatakse ka graniit-imitatsiooni, toonitud klaasi ja disanvalgustust.

Eraldi tähelepanu tasuks pöörata bürookomplektide juurde kuuluvatele kõikvõimalikele riiulitele, sahtliblokkidele ja dokumendikappidele. Üheks põhiprobleemiks aga kipub siinkohal olema ruumipuudus ja selle vähesegi maksimaalne ärakasutamine.

Lisaks jälgitakse kaablite peitmise võimalusi. Tasuks jälgida kõikvõimalike prahivagude ja nurgakeste minimaalset olemasolu, soonte jms puhul - ekspluatatsioonis on sellised kohad tundlikud.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 15:47
    Otsi:

    Ava täpsem otsing