EPL: Riigi tulud lõivude pealt võivad väheneda

06. märts 2006, 07:34

Kui eelmisel aastal laekus justiitsministeeriumile riigilõivu kokku 316,1 miljonit krooni, siis järgmisel aastal võib see summa kaks korda väheneda.

Riik valmistab euroalaga liitumiseks ette eurole ülemineku seadust ja eelnõu koostamisel tegi justiitsministeerium ettepaneku muuta riigilõivud kinnistusraamatu ja äriregistri toimingute osas kulupõhiseks, kirjutab Eesti Päevaleht.

“Praegu ületab äriregistri ja kinnistusraamatu riigilõivudest saadav tulu mitmekordselt registrite ülalpidamiskulusid,” märkis justiitsministeeriumi asekantsler Urmas Volens. Seega tuleks justiitsministeeriumi hinnangul riigilõive kaks korda vähendada ja ka riigi tulud vähenevad selles osas vastavalt kaks korda. Ministeerium tegi ettevõtluskeskkonna parandamiseks mõeldud tegevuskavas “Ettevõtja õigus” samalaadse ettepaneku kõigi riigilõivude osas.

Rahandusministeeriumi kommunikatsiooniosakonna juhataja kt Annikky Lamp ütles, et töös on uus riigilõivuseadus, mistõttu on kõik ministeeriumid saanud juba eelmisel aastal kirja, kus soovitatakse riigilõivude määr üle vaadata ja kaaluda võimalust muuta nende määr kulupõhiseks. Eelmisel aastal laekus esialgsetel andmetel riigilõive kokku 836 miljonit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing