Börsiülevaade: Eesti Telekom tõstis käibe üle saja miljoni

Annika Matson 05. detsember 2006, 15:23

Päeva keskel tehtud suurtehingud Eesti Telekomi
aktsiatega aitasid tõsta tänase börsipäeva käibe 131 miljoni kroonini.

Telekomifirma ligi 56 miljoni kroonine käive oli suurim pärast maikuud, mil väärtpaberit osteti-müüdi dividendide tahtmise-mittetahtmise soovil.

Väärtpaberit valdas müügisurve, kuna viis suuremat tehingut kogumahus 50 miljonit krooni tehti eilsest sulgemishinnast pooleteist protsendi madalamal tasemel, 7,65 eurol ehk 119,7 kroonil. Aktsia sulgemishinnaks jäi 7,68 eurot (120,17 krooni) ja miinuseks 1,2 protsenti.

Pärast oktoobris avaldatud häid kolmanda kvartali kasuminumbreid ja üleüldist tugevat hinnarallit Tallinna börsil paistab Eesti Telekomi aktsia paigaltammumine kummaline.

Samas on telekomifirma aktsiat ka raskem liikuma saada, nii suure turuväärtuse kui ka vähese atraktiivsuse tõttu spekulantide hulgas.

Võib spekuleerida, et tänased suured müügitehingud aitasid väärtpaberilt pidurit maha võtta. Aktsia tõusuteed võiks sillutada ka see, et varsti hakatakse taas mõtlema dividendidele.

Eile 50 protsendist novembrikuu müügikasvust teatanud Baltika aktsia lisas oma hinnale veel 1,5% ja jõudis rekordilise 21,10 euroni (330,14 kroonini).

Täna teatas rõivakaubandusfirma, et paari aasta eest firma tippjuhtide emiteeritud 117 600 D-võlakirja vahetatakse aktsiate vastu. Uute aktsiate lisandumine tõstab Baltika aktsiate arvu 1,9% võrra ehk muudab ülejäänud investorite osaluse ettevõttes mõnevõrra lahjemaks.

Samas aga tõenäoliselt investorid siiski aimasid, et Baltika juhid ei jäta boonust väljavõtmata ja võlakirju aktsiate vastu vahetamata.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. December 2006, 15:22
Otsi:

Ava täpsem otsing