Tootmispind sobib hästi suure magistraali äärde

15. jaanuar 2007, 00:00

Lao- ja tootmispindade turg on eelkõige aktiivne tähtsamate magistraalide ja Tallinna ringtee äärsetel kinnistutel.

Aktiivseim aredustegevus käib Tartu mnt piirkonnas ja Tallinna ringteel. Tegevust on laiendatud kuni 25 km Tallinnast. Üha enam viivad ettevõtted oma tegevuse/tootmise sisemaale, kus maa ja ka tööjõud odavam. Siiski on väga oluline nähtavus, kommunikatsioonid ja tööjõu olemasolu piirkonnas. Hind oleneb krundi suurusest, detailplaneeringu ja kommunikatsioonide olemasolust ning täisehitusvõimalustest.

Põhimagistraalide äärsete alade esimesel frondil jääb kinnistute pinnaühikumaksumus 400-2000 krooni vahele.

Spekulatiivselt lao- ja tootmispindu ei rajata. Tänasele turule on iseloomulik, et ettevõtted rajavad pinna oma kasutuse tarvis. Selle peamiseks põhjuseks on täpselt ettevõtte vajadusi arvestava olemasoleva pinna puudumine. Tihti planeeritakse uus hoone kordades suurem, andes osa sellest üürile seniks, kuni omanikettevõttel on soov laieneda.

Büroo- ja kaubanduspindade turg on muutunud majanduskasvu tingimustes veelgi aktiivsemaks. Büroopindade osas on huvi ostupindade vastu suur, kuid pakkumine selles osas vähene. Südalinna büroomajad toimivad endiselt peaaega 0% vakantsiga ning oodata on ka hinnatõusu antud sektoris. Ühe enam suundub büroohoonete ehitamine kesklinna lähipiirkondadesse ja ka äärelinna, nt Mustamäele.

Kaubanduspindade järele on nõudlus suur. Endiselt toimivad väga hästi kaubanduskeskused, kus üürnike järjekord on pikk. Nõutud on ka kaubanduspinnad tiheda jalakäijate vooga tänavate ääres. Kõrgeimad kaubanduspindade üürihinnad keskustes ja kesklinna piirkonnas ulatuvad 700 kr/m2. Nõudlus on endiselt aktiivne ärimajade üürivoogude ostu osas. Büroo- ja ärihoonetele leidub ostjaid 7-8% aastatulu baasil.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing