Tallink teenis 115miljonilise kasumi

Martin Hanson 18. jaanuar 2007, 00:00

"Tallinki ajaloos ei ole olnud aastat, kus oleks nii palju arenguid ja edu. Aktsiate noteerimine, Silja Line'i ost, Galaxy suurepärane kruiisilaev ja SuperFasti laevade ostmine," rääkis Tallinki juhatuse esimees Enn Pant koosolekul kõnepuldist umbes 50 aktsionärile.

Silmnähtavalt rahulolev Pant märkis, et selle aasta olulisim töö on uue laevandus ja hotellindusstrateegia välja töötamine. "Avame naistepäeva paiku uue Tallinki hotelli ning kevadel tuleb liinile uus kiirlaev. Jätkub ka Galaxy sõsarlaeva ehitus," sõnas Pant.

Tallinki juhatuse liige Andres Hunt ütles, et eelmisel aastal investeeris Tallink 15 miljardit krooni ning mingil määral on juba nüüd näha selle tootlust. "Eelmise tegevusaasta käive oli 6,3 miljardit krooni ning kasum 1,5 miljardit. Selle tegevusaasta esimesel kolmel kuul oleme tootnud 115 miljonit puhaskasumit, mis on 180% suurem kui eelmise aasta samal perioodil," lisas Hunt.

Üldkoosoleku päevakorras olnud kümnest punktist pea kõik võeti vastu 100% poolthäältega, mis pakkus esireas istunud Tallinki omanikele suurt rahulolu.

Aktsionäride üldkoosolek otsustas Tallinki läinud aasta kasumit mitte jagada ning suunata see edasi aktsiakapitali suurendamisse. Samuti otsustati mitte maksta dividende.

Üldkoosolekul otsustati grupi nõukogu liikmetele väga hea töö eest preemiat maksta. 99,99% häälteenamusega otsustati nõukogu esimehele Toivo Ninnasele maksta 50 000 krooni. Samuti saab 50 000 krooni preemiat nõukogu liige Eve Pant. Lauri Kustaa Äimäle ja Ain Hanschmidtile määrati kummalegi 100 000 krooni preemiat.

Tallink Grupi juhatuse esimees Enn Pandi sõnul tegi nõukogu möödunud majandusaastal väga head tööd. "Seetõttu kutsun koosolekut üles maksma nõukogu liikmetele sümboolseid preemiaid," lausus Pant.

Nõukogu liikmeks valiti senine juhatuse liige Kalev Järvelill. Nõukogu liikmena jätkab Sunil Kumar Nair, kes oli Tallinkis tegev ka eelmise kolmeaastase perioodi vältel.

Pandi sõnul soovis kauaaegne juhatuse liige Kalev Järvelill enam aega tegelda isiklike asjadega, kuid ei soovinud lahkuda.

"Ta palus endale Tallinkis kergemat tööd, kus oleks rohkem vaba aega," sõnas Pant. Tallinki juhatus otsustas seetõttu Kalev Järvelille esitada nõukogu liikme kandidaadiks.

Veebruari alguses annab Tallink igale aktsionärile ühe aktsia kohta kolm juurde. Tegemist on Tallinki finantsdirektori Janek Stalmeistri sõnul raamatupidamise selgemaks muutmisega.

"Me suurendame aktsiakapitali 6,7 miljardi kroonini, tõstes eelarves numbreid ühelt realt teisele - ülekursist tekkinud summad ning jaotamata kasumi viime aktsiakapitaliks," sõnas Stalmeister.

Uued aktsiad saavad kõik, kes olid enne 31. jaanuari Tallinki aktsionärid.

Fondiemissiooni tagajärjel jaguneb aktsia hind samuti neljaga.

Tallinkil ei ole kade suurepäraste tulemuste eest oma töötajatele ka kommi anda. Nimelt jagab Tallink 90 juhtivtöötaja vahel välja 4 miljoni aktsia optsioonid, mida võib aasta pärast müüa või aktsiaks vahetada.

Ühele juhile saab anda maksimaalselt 260 000 aktsiat, mille väärtus täna oleks 7,5 miljonit krooni, kuid tõenäoliselt suureneb see aasta jooksul kordades.

"Aktsiad jagame suurepärase töö tänutäheks ning et motiveerida meiega sarnaselt mõtlevaid inimesi tööd tegema," sõnas Pant eilsel koosolekul.

Nõukogu liikmetele optsioone ei jagata.

Kui vaadata tagasi kuskile eelmise aasta hilissügisesse, siis sealt alates on olnud meedias küllalt signaale, et Tallink võiks kohe-kohe häid tulemusi näitama hakata.

Analüütikud on minu hinnangul meedias pidevalt maininud, et see ettevõte võiks varsti häid tulemusi näitama hakata.

Isegi kui ma nüüd jätan oma professionaalsed arvamused kõrvale, siis vaadates neid signaale, ei olnud üllatus ei aktsia hinna tõus ega ka head majandustulemused.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing