6. veebruaril, üleeuroopalisel turvalise interneti päeval toimunud konverentsil "Noored ja moodsad kommunikatsioonivahendid" üritati leida vastust küsimusele, millised on tänapäeva noore infotehnoloogilised tarbimisharjumused.
Ilma interneti, mobiiltelefoni, MSNi, Skype'i, iPodi, mp3 ja rate.ee-ta ei kujuta elu ette paljud 1980ndatel ja hiljem sündinud internetipõlvkonna noored. Eesti e-ühiskonnastumine on muutunud igapäevaseks ja järjest loomulikumaks ka noortele: e-valitsus, -valimised, -kool, -ülikool, -dokumendihaldus, -arved, -riik, -õigus, -kindlustus, -pangandus, -toll, -raamatukogu, -poed, SMS-parkimine, -raha tellimine, nimekiri täieneb pidevalt.
2006. aasta seisuga kasutab kodus internetiteenust iga päev ligi 79% 15-24aastaseid noori. Veebimaailm on muutunud asendamatuks ka koolis ja õppesüsteemis.
Autode tuunimine on minemas üle arvutite pidevaks täiustamiseks.
Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumi üheteistkümnenda klassi õpilane Teele Tõnismann ja Tõstamaa Keskkooli gümnasist Kadri Salu kinnitavad, et ilma mobiili, arvuti ja interneti võimaluseta oleks nii koolis kui ka väljaspool seda suhteliselt keeruline hakkama saada.
Populaarsust koguvad järjest enam ka portaalid, mis võimaldavad noortel pidevalt ühenduses olla. Konverentsil kõlanud ettekannete põhjal tuleb välja, et kõige parem viis noortele infot jagada või midagi reklaamida on suhtlustarkvara või sotsiaalseid võrgustikke koondavate portaalide kaudu: blog.tr.ee, MSN, rate.ee ja orcut.com.
Osal juhtudel on tegemist juba praegu väga kalliste reklaamipindadega. Lisaks ohtratele araktiivsetele portaalidele röövib ka blogindus järjest rohkem noorte aega, pea kolm tundi kulutab keskmine Eesti noor päevas arvuti taga.
Ka Teele ja Kadri tunnistasid, et veedavad päevas tunnikese või paar kindlasti arvuti taga.
Info edastamine ja pakkumine tuleb teha noorte jaoks järjest atraktiivsemaks. Seda kinnitasid ühest suust nii konverentsil esinejad kui ka Kadri ja Teele. Tähelepanu juhtisid mõlemad neiu netikeskkondade ja teenuste eakohalisusele. Tüdrukute sõnul on mitmeid portaale, mis oma disainilt ja funktsioonide poolest liiga lapsikud tunduvad.
Lisaks atraktiivsusele ootab noor ka pidevaid arenguid programmide, tarkvara ja kaasaskantavate tehniliste toodete juures.
Kadri ja Teele blogi ja Skype'i pakutavate võimaluste kasutajad veel ei ole.
Küll aga on neil, nagu pea kõigil noortel, olemas MSNi konto, mis kiiret ja operatiivset suhtlemist võimaldab. "Kui sa hakkad blogi tegema, siis sa pead olema kõva tegija. Enne, kui enda arvamust välja öelda, tasuks mõelda, mida öelda. Tuleb arvestada, et see jutt on kõigile nähtav. Sama on ka portaalidega. Kõik, mis portaali üles riputad, on tuhandetele kättesaadav," selgitab Teele.